لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۲۷

پس از ۸ سال جستجو، بزرگترین کروکودیل آب شور استرالیا اسیر شد


کروکودیل بزرگ قلمروی شمالی استرالیا توسط جنگلبانان ناحیه به مزرعه کروکودیل ها منتقل شد.

جنگلبانان حیات وحش در قلمروی شمالی استرالیا، یک کروکودیل ۶۰۰ کیلوگرمی که آن را اولین بار نزدیک به یک دهه پیش دیده بودند، شکار کردند.

به گزارش خبرگزاری «سی ان ان»، این کروکودیل که سن آن بیش از ۶۰ سال تخمین زده شده است، در حالیکه در نزدیکی یک شیب‌راهه قایق در رودخانه کترین کمین کرده بود، پیدا شد.

این کروکودیل با ۴.۷۱ متر طول یکی از بزرگترین کروکودیل هایی است که تا کنون در این منطقه به دام افتاده است.

رکورد پیشین نشان می‌دهد که آخرین باری که یک کروکودیل بزرگ شکار شد، در سال ۲۰۱۱ بود که ۴.۶ متر طول داشت.

بنابه نشریه «نشنال جئوگرافیک» مقامات پارک جنگلی گفته اند با وجود اینکه کروکودیل های آب شور به طور متوسط ۵ متر طول دارند، به دام انداختن کروکودیل هایی به این اندازه خیلی نادر است.

کروکودیلی که محیط بانان گرفتند، با طناب به پشت گاری یک کامیون بسته شد و چشم ها و دهانش نیز محکم با چسب بسته شده بود.

مقامات حیات وحش منطقه از سال ۲۰۱۰ یعنی اولین باری که این کروکودیل را دیده بودند به دنبالش می گشتند.

«تریسی دالدیگ» مدیر عملیات حیات وحش در منطقه شمالی استرالیا می گوید می خواستند این کروکودیل را به دام بیاندازند تا از تماس آن با مردم جلوگیری کنند. او گفت این خزنده اکنون «به مزرعه کروکودیل ها در ناحیه کترین منتقل می شود.»

کروکودیل های آبهای شور ناحیه کترین که به آنها «سالتیز» یا «نمکی ها» گفته می شود در سراسر قلمروی شمالی استرالیا دیده می شوند.

بنابه گزارش وبسایت پارک و حیات وحش قلمروی شمالی استرالیا، امسال، تا الان حدود ۱۹۰ کروکودیل در این ناحیه به دام افتاده و به مزرعه حفاظت شده کروکودیل ها منتقل شده اند. در این وبسایت به مردم هشدار داده است: «خطر کروکودیل واقعی و جدی است. اشتباه نکنید و زندگی تان را به خطر نیاندازید.»

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG