لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۱۷

روایت مرد جوانی که در ۳ سال هدف حمله مار زنگی، خرس و کوسه ببری قرار گرفت


آرشیو - کوسه ببری یک کوسه شکارچی است که طول آن می تواند تا پنج متر برسد.
آرشیو - کوسه ببری یک کوسه شکارچی است که طول آن می تواند تا پنج متر برسد.

شانس با «دیلن مک ویلیامز» جوان ۲۰ ساله از شهر «گرند جانکشن» ایالت کلورادوی آمریک یار بوده که تا حال زنده مانده است. او در سه سال اخیر، سه بار هدف حمله حیوانات وحشی خطرناک قرار گرفت اما در هر سه حادثه جان سالم به در برد.

روز پنجشنبه، در حالیکه او در جزیره «کوآئی» هاوایی موج سواری می کرد، یک کوسه به او حمله کرد و پایش را گاز گرفت.

شبکه «سی بی اس» در شهر «دنور» گزارش داده است که این حادثه کمتر از یک سال بعد از این اتفاق افتاد که مک ویلیامز در یک «کمپینگ» در جنگل های بخش «بولدر» ایالت کلورادو مورد حمله یک خرس سیاه ۱۳۶ کیلوگرمی قرار گرفت.

مک ویلیامز در فاصله ۲۷ متری از ساحل بود که با یک ضربه از روی تخته موج سواری پرت شد و ناگهان یک درد سوزناک در پای راستش حس کرد.

او به روزنامه محلی «استار ادورتایزر» در هانولولو گفت: «اولش خیلی ترسیدم. نمی دانستم که آیا نصف پایم را از دست داده ام یا نه.»

مک ویلیامز گفت فکر می کند کوسه ای که به او حمله کرد یک کوسه ببری حدوداً ۲ متری بوده باشد – او راه راه های روی بدنش را دید – و با پایش محکم به او لگد زد و سریع به طرف ساحل شنا کرد. او به روزنامه گفت: «از همه چیز ترسناک تر این بود که نمی دانستم کوسه کجاست و نمی دانستم که آیا دنبالم می کند یا نه.»

مک ویلیامز خودش را به ساحل رساند و رهگذر ها به کمک او شتافتند و او را به اورژانس بردند. هرچند جراحت او جانش را به خطر نیانداخت ولی جای دندان های کوسه زخم های عمیقی روی پایش به جا گذاشته بود.

مک ویلیامز درباره حمله خرس در سال گذشته می گوید: «خرس من را از پشت سرم گرفت و شروع کرد به کشیدن. من هم تا آنجا که می توانستم با او جنگیدم. من را به زمین انداخت و با پا کمی رویم کوبید. توانستم [فرار کنم و] خودم را به بقیه اعضای گروه برسانم و آنها خرس را ترسانده و از آنجا راندند.»

سه سال پیش نیز یک مار زنگی در کوه های ایالت «یوتا»، مک ویلیامز را هنگام کوه نوردی نیش زد.

برغم این که مک ویلیامز چندین بار مورد حمله حیوانات وحشی قرار گرفته ولی می گوید نسبت به آنها کینه ای بر دل نگرفته است.

او می گوید: «من همیشه عاشق حیوانات بوده ام و تا آنجا که امکانش باشد با آنها وقت می گذرانم. من کوسه را مقصر نمی دانم، من خرس را مقصر نمی دانم، و من مار زنگی را مقصر نمی دانم.»

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG