لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۳۱

مسیح علی‌نژاد در دیدار با نخست‌وزیر هلند: خواسته معترضان «پایان جمهوری اسلامی» است


مسیح علی‌نژاد، فعال حقوق بشر و از تهیه‌کنندگان منشور «مهسا»
مسیح علی‌نژاد، فعال حقوق بشر و از تهیه‌کنندگان منشور «مهسا»

مسیح علی‌نژاد، روزنامه‌نگار و فعال حقوق بشر، در ملاقات با نخست‌وزیر هلند، با تاکید بر ادامه اعتراضات در ایران، خواسته معترضان را «پایان حکومت جمهوری اسلامی» خواند. نخست وزیر هلند مارک روته نیز پس از این دیدار در گفتگو با خبرنگاران تاکید کرد که هلند برای قرار گرفتن سپاه پاسداران در فهرست تروریستی اتحادیه اروپا تلاش خواهد کرد.

مسیح علی‌نژاد در گفتگو با خبرنگاران، ادامه دیدارهایش با مقامات کشورهای اروپایی برای ارائه واقعیات مربوط به اعتراضات را ضروری دانست و گفت: «حکومت ایران تلاش دارد با سرکوب خشن معترضان، اعتراضات را پایان‌یافته جلوه دهد.»

خانم علی‌نژاد تاکید کرد که در ملاقات‌هایش با مقامات غربی، درباره اپوزیسیون متحد علیه حکومت ایران و همچنین منشور «مهسا» اطلاع‌رسانی کرده است.

این فعال حقوق بشر گفت که از مقامات غربی خواسته «بجای دیدار با کسانی‌ که دستشان به خون مردم ایران آلوده است، با اپوزیسیونی دیدارکنند که می‌خواهد از این حکومت ظالم عبور کند.»

مسیح علی‌نژاد در ادامه، سپاه پاسداران و حکومت جمهوری اسلامی را تهدیدی برای خاورمیانه، مردم ایران و اروپا دانست و برقراری دموکراسی در ایران را به نفع اروپا دانست.

مسیح علی‌نژاد از مقام‌های غربی خواست که به آرامش منطقه در پی بهبود مناسبات میان ایران و عربستان دل نبندند و در عوض «روی مردم ایران که خواستار عبور از این حکومت هستند، حساب باز کنند.»

مخالفان جمهوری اسلامی معتقدند تروریستی خوانده شدن سپاه پاسداران به وسیله اروپا از جمله موجب تضعیف ماشین سرکوب حکومت در داخل ایران و کاهش ناامنی‌های منطقه‌ای و بین‌المللی می‌شود.

شیرین عبادی، وکیل و برنده جایزه صلح نوبل و از تهیه‌کنندگان منشور «مهسا»، هم روز چهارشنبه، ۲۴ اسفندماه، در سخنرانی خود در پارلمان اروپا خواستار تروریستی خوانده‌شدن سپاه پاسداران از سوی اروپا شد.

XS
SM
MD
LG