لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۵۲

پرونده سازی با «شکنجه» برای مجیدرضا رهنورد در مشهد: حکم اعدام به اتهام کشتن دو بسیجی


مجید رضا هنرمند (راست)‌ قبل از دستگیری‌ و عکس‌های رسانه‌های حکومت ایران از او بعد از دستگیری
مجید رضا هنرمند (راست)‌ قبل از دستگیری‌ و عکس‌های رسانه‌های حکومت ایران از او بعد از دستگیری


دادستان مرکز استان خراسان رضوی از شناسایی، بازداشت، رسیدگی به پرونده و صدور حکم محاربه برای یک فرد متهم به کشتن دو بسیجی در مشهد در یک هفته خبر داد.

محمدحسین درودی اسمی از فرد دستگیر شده نبرد اما حساب «۱۵۰۰تصور» پیشتر خبر داده بود که جوانی به نام مجیدرضا رهنورد در مشهد دستگیر شده و حکومت ایران قصد دارد او را به اتهام «قتل دو بسیجی» اعدام کند.

براساس تصاویری که رسانه‌های دولتی از مجیدرضا رهنورد منتشر کرده‌اند، دست چپ او به شدت آسیب دیده و ظاهرا گچ‌گرفته شده و به گردن او آویزان است.

حساب «۱۵۰۰تصور» در توئیتر نوشت: مجیدرضا رهنورد را هنگام دستگیری طوری کتک زده‌اند که در تمام عکسهایی که خودشان از او منتشر کرده‌اند با دست گچ گرفته است.

در این بین حساب توئیتر «حقوق بشر در ایران» نیز نوشت:‌ مجیدرضا رهنورد، شهروند ساکن مشهد، که هفته گذشته بازداشت و به اتهام «محاربه» به اعدام محکوم شده است، در خطر اجرای سریع حکم قرار دارد. جمهوری اسلامی قصد دارد با قربانی کردن تعدادی از بازداشت‌شدگان انقلاب مردم ایرانی را خاموش کند. جان مجیدرضا رهنورد در خطر جدی است، صدایش باشیم.


بیش از ۱۵ هزار نفر از آغاز اعتراضات در ایران بازداشت شده‌اند. در حالیکه اعتراضات ادامه دارد،‌ تاکنون دستگاه قضایی شهرستانها در ایران برای دست‌کم ۲۰ معترض حکم اعدام صادر کرده‌اند.

اقدامات مقامات قضایی پس از آن است که یک نامه منتسب به ۲۲۷ نماینده مجلس شورای اسلامی از دستگاه قضایی خواسته بود اشد مجازات و اعدام را برای مجازات معترضان در نظر بگیرد.

XS
SM
MD
LG