لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۴۸

چهره‌ شاخص بمباران زایشگاه ماریوپول، کودک خود را به‌دنیا آورد


ماریانا ویشگیرسکایا، زن بارداری که در جریان گلوله باران زایشگاه شهر ماریوپل اوکراین توسط روسیه مجروح شده بود، روز جمعه فارغ شد و دختری به‌نام ورونیکا به‌دنیا آورد.
ماریانا ویشگیرسکایا، زن بارداری که در جریان گلوله باران زایشگاه شهر ماریوپل اوکراین توسط روسیه مجروح شده بود، روز جمعه فارغ شد و دختری به‌نام ورونیکا به‌دنیا آورد.

ماریانا ویشگیرسکایا، زن بارداری که با چهره‌ای خون‌آلود و تنی زخمی از بمباران زایشگاه شهر ماریوپول جان به‌دربرد، عصر جمعه، نوزاد خود را به دنیا آورد.

آسوشیتدپرس، روز جمعه با انتشار تصویری تازه از ماریانا که بر روی تخت بیمارستان دراز کشیده و همسرش یوری، که دختر تازه متولدشده‌شان، ورونیکا را در آغوش گرفته‌است، بار دیگر موضوع بمباران بیمارستان شهر بندری ماریوپول در ۹ مارس را پیش‌کشیده‌است.

تصویر این زن باردار که به سختی درحال نجات خود از مهلکه بمباران بیمارستان و زایشگاه ماریوپول بود، در آن روز به تصویری متمایز از این اقدام غیرانسانی ارتش روسیه در بمباران مکان‌های غیرنظامی، مبدل شد.

حمله هوایی روسیه به زایشگاه ماریوپل که سه کشته به جای گذاشت، واکنش‌های زیادی به همراه داشت چرا که حمله به این بیمارستان در حالی رخ داد که روسیه با توقف ۱۲ ساعته درگیری‌ها موافقت کرده بود تا غیرنظامیان بتوانند شهرها را تخلیه کنند.

مقامات اوکراینی و بریتانیایی حمله به این بیمارستان در شهربندری ماریوپول در جنوب‌شرقی اوکراین را «جنایت جنگی» خواندند.

مقامات اوکراینی می‌گویندکه از زمان آغاز حمله روسیه به اوکراین در ماه گذشته، حداقل یک‌هزار و دویست غیرنظامی در شهر ماریوپول کشته شده‌اند.

به گزارش مارگارت بشیر، خبرنگار صدای آمریکا در سازمان ملل، روز جمعه، سازمان جهانی بهداشت سازمان ملل اعلام کرد که تا کنون دستکم ۳۰ مرکز درمانی در اوکراین مورد حمله قرار گرفته اند.

XS
SM
MD
LG