لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۵۵

برادر منوچهر بختیاری: دادستان از اعزام او به مرخصی درمانی جلوگیری می‌کند


منوچهر بختیاری، پدر پویا بختیاری از کشته‌‌شدگان اعتراضات آبان‌ ۱۳۹۸
منوچهر بختیاری، پدر پویا بختیاری از کشته‌‌شدگان اعتراضات آبان‌ ۱۳۹۸

با وجود صدور نامه مرخصی پزشکی قانونی برای منوچهر بختیاری، پدر پویا بختیاری از جان‌باختگان اعتراضات آبان ۹۸، مقامات قوه قضاییه از اعزام این زندانی به مرخصی استعلاجی برای انجام عمل جراحی جلوگیری می‌کنند.

آصف بختیاری در توییتی با انتشار تصویر نامه مرخصی پزشکی قانونی، خبر داد که این مرخصی برای عمل جراحی برادرش منوچهر بختیاری صادر شده است. او تأکید کرد که «هر گونه اتفاق برای برادر دادخواهم مستقیما به عهده شخص دادستان» است.

علی شریف‌زاده وکیل آقای بختیاری، ۳۰ تیر خبر داده بود که موکلش «با توجه به شرایط جسمانی» و «خون‌ریزی دستگاه گوارش» به مراقبت و درمان نیاز دارد.

سارا عباسی، همسر منوچهر بختیاری نیز، با نام بردن برخی مقامات قضایی در استان البرز گفته بود: «همه منتظر هستند تا به وسیله بیماری همسرم، او را از بین ببرند و صدای او را این طور خاموش کنند»؛ «صدای منوچهر بختیاری خاموش شدنی نیست، چرا که دادخواه فرزند و ملت ایران است.»

همچنین، مونا بختیاری، خواهر پویا، در توییتی اعلام کرد هفتم آبان مادرش ناهید شیرپیشه را «در حالی که حکم اعزام به بیمارستان» داشته، «به بهانه دادرسی از زندان خارج کرده‌اند.»

پس از آن که حکم شش سال زندان برای خانم شیرپیشه صادر شده، دخترش می‌گوید او را از کرج به زندان زنجان منتقل کرده‌اند و «از ۶ مرداد از داشتن حق تماس و ملاقات محروم شده» است.

  • 16x9 Image

    ساقی لقایی

    ساقی لقایی پس از چند سال همکاری با روزنامه‌های مختلف، در سال ۱۳۷۸ خبرنگار و سپس سردبیر پارلمانی و اقتصادی ایسنا شد. او از سال ۱۳۸۵ فعالیت حرفه‌ای خود را با تمرکز بر مسائل ایران و حقوق بشر ادامه داد و در بهار ۱۴۰۰ به بخش فارسی صدای آمریکا پیوست.

XS
SM
MD
LG