لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۳۲

منوچهر بختیاری به‌دنبال انتقال به انفرادی اعتصاب غذا کرد


منوچهر بختیاری، پدر پویا بختیاری از جان‌باختگان سرکوب اعتراضات آبان‌ ۱۳۹۸
منوچهر بختیاری، پدر پویا بختیاری از جان‌باختگان سرکوب اعتراضات آبان‌ ۱۳۹۸

یک نهاد حقوق بشری از انتقال منوچهر بختیاری به سلول انفرادی در ندامتگاه مرکزی کرج خبر داد و به نقل از منبع مطلع نوشت، او با وجود بیماری‌های حاد به اعتصاب غذای خود ادامه داده‌است.

ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران با انتشار این خبر در روز دوشنبه ۲۷ تیر، تأکید کرد که پدر دادخواه پویا بختیاری از جان‌باختگان سرکوب اعتراضات آبان ۹۸، با وجود ابتلا به بیماری‌های «کلیوی، پروستات و فتق» در حال داشتن «تأییدیه پزشکی قانونی مبنی بر نیاز جدی به اقدامات درمانی، از رسیدگی پزشکی تخصصی و اعزام به مرخصی درمانی محروم مانده» است.

آقای بختیاری روز ۲۰ تیر پس از بازداشت شماری از اعضای خانواده‌های دادخواه از جمله برادرش مهرداد بختیاری و همچنین ناهید شیرپیشه مادر پویا بختیاری، در پیامی صوتی ضمن محکوم کردن این بازداشت‌ها از مردم ایران خواست با برگزاری تجمعات سراسری این بازداشت‌ها را محکوم و از دادخواهان حمایت کنند.

روز دوشنبه ۲۰ تیر شماری از نزدیکان جان‌باختگان سرکوب اعتراضات آبان ۹۸ از جمله ناهید شیرپیشه و مهرداد بختیاری مادر و عموی پویا بختیاری، سعید دامور برادر وحید دامور، رحیمه یوسف‌زاده مادر نوید بهبودی، محبوبه رمضانی مادر پژمان قلی‌پور، سکینه احمدی مادر ابراهیم کتابدار و ایران الله‌یاری مادر مهرداد معین‌فر بازداشت شدند.

از این میان خانم احمدی، مادر ابراهیم کتابدار آزاد شد و در پیامی ویدئویی پس از آزادی تأکید کرد که خانواده‌های دادخواه از جمهوری اسلامی هراسی ندارند، بلکه مقامات حکومتی باید از آنها بترسند و تأکید کرد: «مادران آبان را آزاد کنید.»

XS
SM
MD
LG