لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۵۸

استقبال رابرت مالی از پایان اعتصاب غذای بری روزن: بر مسئله بازداشت‌شدگان در ایران متمرکز می‌مانیم


دیدار بری روزن (راست) با راب مالی در وین، عکس از آرشیو
دیدار بری روزن (راست) با راب مالی در وین، عکس از آرشیو

رابرت مالی، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران، روز دوشنبه چهارم بهمن در پیامی ضمن استقبال از پایان اعتصاب غذای بری روزن، گفت که مسئله شهروندان خارجی و دوتابعیتی‌های زندانی در ایران از موضوعات مورد تمرکز است.

آقای مالی با صدور پیامی در توئیتر گفت: «از پایان اعتصاب غذای بری روزن استقبال می‌کنم و تلاش‌های قهرمانانه‌ او برای آزادی همه شهروندان خارجی/دوتابعیتی را که به ناحق در ایران بازداشت شده‌اند، می‌ستایم.»

نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران افزود: «ما روی این بحران به طور کامل متمرکز خواهیم ماند.»

رابرت مالی روز یکشنبه در مصاحبه‌ای مشترک با بری روزن، دیپلمات ۷۷ ساله سابق آمریکایی که در وین برای آزادی شهروندان آمریکایی، بریتانیایی، فرانسوی، آلمانی، اتریشی، و سوئدی گرفتار نهادهای امنیتی در ایران، دست به اعتصاب غذا زده است، شرکت کرد.

بری روزن به مدت پنج روز در اعتصاب غذا بود و اعلام کرده بود تا زمان آزادی تمامی گروگان‌ها در ایران هیچ توافقی نباید با ایران انجام شود و پس از توافق هم، اگر ایران بار دیگر گروگان‌گیری کند، هر توافقی باید لغو شود.

در حال حاضر نزار زکا هنوز در وین در اعتصاب غذا به سر می‌برد. انوشه آشوری شهروند ایرانی-بریتانیایی و كامران قادری شهروند ایرانی-اتریشی هم اعلام کردند در زندان در ایران اعتصاب غذا کرده‌اند.

XS
SM
MD
LG