لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۳۱

احتمال طولانی شدن جستجوها برای یافتن هواپیمای مالزی


یک مقام استرالیایی هشدار داد که جستجوها برای هواپیمای ناپدید شده مالزی ممکن است مدت های طولانی ادامه یابد.

بیش از سه هفته است که جستجوهای بین المللی برای یافتن اثری از این هواپیما که هشتم مارس، با ۲۳۹ سرنشین در مسیر کوالالامپور به پکن به طور مرموزی ناپدید شد، به نتیجه ای نرسیده است.

آنگوس هوستون که مسوولیت یک اداره جدید هماهنگی جستجوها در استرالیا را برعهده دارد گفت ۱۰ هواپیمای نظامی روز سه شنبه منطقه ای از اقیانوس هند به مساحت ایرلند را جستجو می کنند.

او گفت ماموریت یافتن هواپیما دشوار بوده به این دلیل که آخرین منطقه معلوم هواپیما، بسیار دور تر از منطقه ای است که به نظر می رسد به آنجا رفته باشد.

او گفت بهترین کارشناسان جهان به اداره امنیت دریایی استرالیا کمک می کنند تا تعیین کنند کدام منطقه برای انجام عملیات جستجو بهترین است.

هوستون گفت با این حال این ماموریت بسیار دشوار است چرا که اطلاعاتی که معمولا ممکن است در دسترس باشد در اختیار نیست.

هوستون گفت تاکنون جستجوگران چیز مرتبطی با هواپیمای مسافربری ناپدید شده مالزی پیدا نکرده اند.

او گفت موردی که واقعا به پیدا کردن آن نیاز است، قطعه ای از هواپیما است و آن کل ماهیت جستجوها را تغییر می دهد چرا که آن زمان می توان از فناوری های پیشرفته برای کمک به جستجو در زیر دریا استفاده کنند.

قرار است نجیب رزاق، نخست وزیر مالزی روز چهارشنبه به استرالیا برود.

روز دوشنبه مالزی در بیانیه ای اعلام کرد آخرین سخنی که از اتاق خلبان هواپیما شنیده شده، «شب بخیر ۳۷۰ مالزی» بوده است. این با نقل قولی که مقامات مالزی پیشتر از آخرین مکالمه اتاق خلبان با برج مراقبت ارائه داده بودند، فرق دارد. آنان قبلا گفته بودند که آخرین مکالمه «خیلی خوب، شب بخیر» بوده است. مقامات مالزی در بیانیه خود گفته اند هنوز سعی می کنند ببینند که چه کسی آن جمله را گفته است.

خانواده مسافران هواپیمای ناپدید شده از مقامات مالزی به خاطر آنچه ارائه اطلاعات متناقض می خوانند، خشمگین هستند.
XS
SM
MD
LG