لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۰۶

هواپیمای مالزی در محل تصاویر ماهواره ای چین نیست


تصاویر ماهواره ای چین
تصاویر ماهواره ای چین
رئیس اداره هواپیمایی مالزی می گوید نشانه از بقایای هواپیمای مسافربری ناپدید شده این کشور، در منطقه ای که تصاویر ماهواره ای چین اشیاء شناوری را نشان می داد، وجود ندارد.

چین تصاویری که به نظر می رسید اشیاء شناور باشد، از آب های نزدیک به آخرین منطقه ای که هواپیمای مالزی حضورش در آن مشخص بوده منتشر کرده بود.

داتوک اظهرالدین عبدالرحمن گفت هواپیماها بر فراز آن منطقه در دریای جنوب چین روز پنجشنبه پرواز کردند اما چیزی پیدا نکردند.

مسوولان ویتنامی پیشتر اعلام کرده بودند که قبلا این منطقه را کاملا گشته بودند.

چین تصاویر خود را روز چهارشنبه منتشر کرد. رسانه دولتی چین گزارش داد که این تصاویر سه شئ بزرگ را نشان می دهد که بین آب های مالزی و جنوب ویتنام شناور است.

این تصاویر روز یکشنبه گرفته شده، یک روز پس از ناپدید شدن بویینگ ۷۷۷ که در مسیر کوالالامپور به پکن از صفحه رادار ناپدید شد. تصاویر محدوده نزدیک به مسیر اصلی هواپیما را نشان می داد.

کشتی ها و هواپیماهای دوازده کشور مساحتی به بزرگی ۹۳ هزار کیلومتر مربع در آب های هر دو سوی مالزی را می گردند تا اثری از هواپیمای مسافربری مالزی با ۲۳۹ سرنشین پیدا کنند.

آخرین موقعیت معلوم هواپیما، بر فراز خلیج تایلند، یک ساعت پس از پرواز هواپیما بود.

برج های مراقبت در مالزی پیامی که نشان دهد ممکن است هواپیما با مشکلی مواجه شده باشد، دریافت نکردند و می گویند ارتباطات آنها با خلبانان طبق معمول بود.

ارتش مالزی روز چهارشنبه گفت یک ساعت پس از پرواز بویینگ ۷۷۷ رادارهایش نشانه هایی از یک شئ دریافت کرد که ممکن است متعلق به یک جت بوده باشد که به سمت غرب کشور بر فراز جزایر مالاکا در پرواز بود.

اگر اطلاعات این رادار مربوط به پرواز ناپدید شده شرکت هوایی مالزی باشد، در آن صورت نشان می دهد که هواپیمای مسافربری یک گردش تند به سمت غرب داشته و احتمالات نسبت به مکانی که هواپیما ممکن است در آن سقوط کرده باشد را بسیار بیشتر می کند.

پنجشنبه ششمین روز ادامه جستجوهای بین المللی برای یافتن اثری از هواپیما است.
XS
SM
MD
LG