لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۲۳

منطقه جستجو برای هواپیمای مالزیایی گسترش یافت


مالزی منطقه وسیعی را که در آنجا جستجو برای یافتن هواپیمایی که با ۲۳۹ مسافر و سرنشین مفقود شد ادامه دارد، بار دیگر گسترش داده است ، اما می پذیرد که بیشتر از کوشش نجات احتمالا یک ماموریت جستجو است.

هشام الدین حسین وزیر ترابری روز چهارشنبه گفت مالزی با وضعیتی «بی سابقه» روبرو است، و برای یافتن هواپیما از هیچ اقدامی فروگذار نخواهد شد.

او در یک کنفرانس خبری به خانواده های مسافران و خدمه تسلیت گفت و اظهار داشت ۴۲ کشتی و ۳۹ هواپیما از ۱۲ کشور اینک مساحتی بیش از ۹۰ هزار کیلومتر مربع را جستجو می کنند، اما تاکنون چیزی نیافته اند.

حسین گفت پنجمین روز جستجو بر دریای چین جنوبی، که برج های مراقبت آنرا آخرین بار در آنجا ردیابی کردند، و تنگه مالاکا، در سوی دیگر شبه جزیره مالزی وصدها کیلومتر دور تر، متمرکز است. اما اینک همچنین بطرف شمال غربی به آبهای نزدیک جزایر آندامان و نیکو بار هند گسترده می شود.

وزیر ترابری مالزی انتقادهای برخی از کارشناسان خارج از مالزی را که جستجو با ابهام و سردرگمی همراه شده و مقامات گزارش های ضد و نقیضی در باره کوشش های جاری صادر می کنند، رد کرد.

هشام الدین گفت مقامات اطلاعات رادار نظامی را در اختیار کارشناسان ایمنی هوایی در آمریکا گذاشته اند تا روشن سازند آیا بوئینگ پرواز 370 پیش از آن که از صفحه رادار محو شود، به تنگه مالاکا رسید یانه.

در این میان، بر ناراحتی بسیاری از بستگان مسافران هواپیما به دلیل نبود پاسخ و اظهارات گاه متناقض دولت مالزی افروده می شود.

دولت چین نیز روز چهارشنبه گفت اطلاعات ضد و نقیض در باره مسیر هواپیما آشفته کننده است.
XS
SM
MD
LG