لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۴۰

برگزاری «سوپر بول۵۶» در ورزشگاه مملو از تماشاگر؛ قهرمانی لس آنجلس رمز در واپسین دقایق


بزرگترین رویداد ورزشی سال ایالات متحده، فینال لیگ فوتبال امریکایی ان. اف.ال. یا سوپر بول با قهرمانی تیم لس آنجلس رمز به پایان رسید.

سوپر بول ۵۶ میان تیم‌های لس آنجلس رمز و سینسیناتی بنگالز پس از دو فصل کرونایی در ورزشگاه مملو‌ از تماشاگر سوفای شهر اینگلوود کالیفرنیا برگزار شد. بر خلاف سال گذشته، از محدودیت های بهداشتی ناشی از همه گیری کرونا در این سوپر بول خبری نبود و‌‌ ظرفیت ۷۱ هزار نفری ورزشگاه کامل بود. نیمه نخست این دیدار با برتری ۱۳ بر ۱۰ تیم‌ میزبان‌ به پایان‌ رسید.

مری جی بلایج در حال اجرای برنامه در شوی میان دو نیمه مسابقه سوپربول
مری جی بلایج در حال اجرای برنامه در شوی میان دو نیمه مسابقه سوپربول

در وقت استراحت بین دو نیمه موسوم به هاف تام‌شو، برای اولین بار امسال ۵ خواننده سبک‌ هیپ‌ هاپ، دکتر دره، اسنوپ داگ، امینم، مری جی بلایج، و کندریک لامار به هنرنمایی پرداختند.

اسنوپ داگ، مری جی بلایج، دکتر دره و امینم در هاف تایم شو
اسنوپ داگ، مری جی بلایج، دکتر دره و امینم در هاف تایم شو

اما پیروزی در این دیدار از آن تیم لس آنجلس رمز شد. نماینده شهر فرشته ها، درحالی در این سوپر باول هیجان انگیز به پیروزی رسید که تا یک دقیقه و‌ نیم به پایان بازی ۱۶ به ۲۰ از سینسیناتی بنگالز عقب بود، ولی در نهایت موفق شد با ثبت یک تاچ داون ۲۳ به ۲۰ به برتری برسد.

لس آنجلس رمز دومین تیم در تاریخ لیگ فوتبال آمریکایی است که به عنوان میزبان سوپر بول به قهرمانی رسید. لس آنجلس رمز و قهرمان سال گذشته، تامپا بی باکانیرز تنها میزبانان قهرمان سوپر بول هستند. این دومین قهرمانی باشگاه رمز در لیگ فوتبال امریکایی است. نخستین قهرمانی این باشگاه ۲۲ سال پیش زمانیکه به عنوان تیم شهر سینت لوییز با نام‌ سینت لوییز رمز شناخته میشد در فصل ۱۹۹۹-۲۰۰۰ به دست آمد. این تیم از سال ۱۹۳۶ تا ۱۹۴۵ با نام کلیولند رمز در ایالت اوهایو، از سال ۱۹۴۶ تا ۱۹۹۴ در کالیفرنیا با نام لس آنجلس رمز ، از سال ۱۹۹۵ تا ۲۰۱۵ با نام سینت لوییز رمز در ایالت میسوری در لیگ شرکت کرده و از سال ۲۰۱۶ به لس آنجلس بازگشته است.

کوپر کاپ واید رسیور یا دریافت کننده تیم‌ لس انجلس رمز
کوپر کاپ واید رسیور یا دریافت کننده تیم‌ لس انجلس رمز

اما ستاره این‌ سوپر بول که عنوان ام‌.وی.پی. یا ارزشمندترین بازیکن میدان را از آن‌ خود کرد، بازیکن شماره ۱۰ این تیم، کوپر کاپ، واید رسیور یا دریافت کننده تیم‌ لس آنجلس رمز بود که، برای نخستین بار به انگشتر قهرمانی و جام لومباردی رسید.کوارتر بک یا توپ پخش کن و کاپیتان لس آنجلس رمز متیو استافورد هم که پیش از این ۱۰ فصل برای تیم‌ دیترویت لاینز بازی کرده بود، در نخستین فصل حضورش در باشگاه لس آنجلس رمز به قهرمانی دست یافت. شان مک وی، سرمربی تیم قهرمان نیز با ۳۶ سال سن رکورد جوانترین مربی قهرمان سوپربول را از آن خود کرد.

شادی هواداران تیم لس آنجلس رمز در کنار بهت طرفداران تیم سینسیناتی بنگالز
شادی هواداران تیم لس آنجلس رمز در کنار بهت طرفداران تیم سینسیناتی بنگالز

پس از این قهرمانی که با آتش‌بازی در خیابانهای اطراف ورزشگاه سوفای همراه بود، هواداران باشگاه ال. ای. رمز در لس آنجلس و‌ حومه با به راه انداختن کارناوال شادی به ‌جشن و پایکوبی پرداختند.

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG