لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۵۹

آمازون به دنبال تولید سریال «ارباب حلقه ها»


شرکت آمازون با شرکت فیلم وارنر برادرز و سازمان اداره امور جی آر آر تولکین، نویسنده کتاب های ارباب حلقه ها در حال مذاکره است. این شرکت امیدوار است حق ساخت سریال تلویزیونی ارباب حلقه های را به دست آورد.

مدتی است که سازمان اداره امور تولکین در جستجو برای یک شرکت تهیه فیلم است تا داستان محبوب ارباب حلقه ها را تبدیل به سریال تلویزیونی کند و به نظر می رسد در حال حاضر گزینه اولش شرکت آمازون باشد.

هنوز هیچ یک از این شرکتها در مورد این خبر واکنش نشان نداده اند.

سال گذشته آمازون تصمیم گرفت کمی از تولید سریالهای واقع گرایانه مانند «شفاف» و یا «موتزارت در جنگل»فاصله گرفته و سراغ تولید سریالهایی با ژانرهای گسترده تر که در سطح بین المللی مورد استقبال بیشتر قرار می گیرد برود.

از دیگر شرکتهایی که سازمان اداره امور تولکین برای تولید سریال ارباب حلقه های مورد نظر داشته است شبکه نت‌فلیکس و اچ بی او است.

گفته شده که هر شرکتی که اجازه تولید سریال را بگیرد بایدبرای خرید حق تولید بین ۲۰۰ تا ۲۵۰ میلیون دلار به این سازمان پرداخت کند و البته تولید یک سریال فانتزی در این مقیاس هزینه بالایی دارد و هر فصل بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون دلار هزینه خواهد برد.

مجموعه سینمایی ارباب حلقه ها که در سال ۲۰۰۱ نخستین بخش آن تولید شد، یک پدیده سینمایی محسوب می شود و فروش جهانی آن نزدیک به ۳ میلیارد دلار بوده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG