لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۰۴

لوید آستین در سالروز حملات ۱۱ سپتامبر: آمریکا از بیست سال پیش ایمن‌تر است


لوید آستین، وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا - آرشیو
لوید آستین، وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا - آرشیو

وزیر دفاع آمریکا می‌گوید که توانایی‌های هجومی و دفاعی ایالات متحده ما بسیار افزایش یافته و امنیت آمریکا اکنون از بیست سال پیش بیشتر است.

لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا، در بیستمین سالگرد حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱، در مصاحبه‌ای اختصاصی با صدای آمریکا گفت، ایالات متحده اکنون ایمن‌تر از زمان وقوع آن حملات است.

وی همچنین گفته است که توجه آمریکا بر تهدیدهای رو به رشد در افغانستان ادامه می‌ یابد، اما این موضوع مانع از تمرکز آمریکا بر تهدید چین نخواهد شد.

وزیر دفاع آمریکا در مصاحبه‌ای اختصاصی با صدای آمریکا گفت، توانایی‌های ایالات متحده در مقایسه با ۲۰ سال پیش در گردآوری اطلاعات و تجزیه و تحلیل و ردیابی تهدیدهای مختلف افزایش یافته است.

آقای آستین گفت: «توانایی‌های هجومی و دفاعی ما بسیار افزایش یافته، و مهم‌تر از همه این که به عنوان یک دولت، ارتباطات میان سازمان‌ها از نظر قابلیت به اشتراک گذاردن اطلاعات و توانایی‌ها برای هماهنگی و تنش‌زدایی بیشتر شده است، و ما اکنون ایمن‌تر هستیم.»

لوید آستین در پاسخ به این پرسش صدای آمریکا که با توجه به تشابه شرایط افغانستان با عراق در ارتباط با تروریسم، چرا آمریکا از افغانستان خارج شد، گفت: «ما هیچ‌وقت به طور کامل عراق را ترک نکردیم، و ‌افرادی را برای آموزش عراقی‌ها باقی گذاشتیم. این دو سناریو کاملاً با هم متفاوت است، مردم آنها متفاوت هستند، و با دشمنان مختلفی روبرو هستند، و فکر نمی‌کنم مقایسه آنها با هم منصفانه باشد.»

وزیر دفاع آمریکا افزود تروریست‌ها می‌خواهند در مکان‌هایی که دچار ضعف حکومت و فروپاشی دولتمداری هستند، ریشه بدوانند. او در مورد تهدید تروریسم در افغانستان نیز گفت که برای دفاع از آمریکا در برابر تروریسم باید «تمرکز خود را حفظ کنیم.»

وی گفت: «اطمینان یافتن از توجه به تهدیدها در حالی که تکامل می‌یابند، مانع از تمرکز روی عناصر اصلی و‌ چالش‌های عمده نمی‌شود.»

وزیر دفاع ایالات متحده همچنین چین را چالش پیش رو برای ایالات متحده دانست.

XS
SM
MD
LG