لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۱۰

خیز لیز تراس برای کسب سمت نخست‌وزیری بریتانیا


لیز تراس، وزیر امور خارجه بریتانیا
لیز تراس، وزیر امور خارجه بریتانیا

لیز تراس، وزیر امور خارجه بریتانیا، روز دوشنبه در حالی وارد صحنه رقابت برای تصدی سمت نخست وزیری بریتانیا شد که آن کشور شد که شواهد از عزم جدی او برای اشغال این کرسی حکایت دارد.

خانم تراس که پیشتر در وزارتخانه های گوناگونی همانند تجارت و دادگستری و خزانه‌داری، خدمت کرده‌است میگوید که در مقام نخست وزیری مالیات را شدیداً کاهش خواهد داد و موضع قاطع خود را در مقابل ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، ادامه خواهد داد.

بوریس جانسون روز پنجشنبه گذشته در پی یک سلسله ماجراهای رسوایی برانگیز و به‌رغم پافشاری‌اش بر ادامه کار، وادار به استعفا شد.

رقابت سیاسی جاری در بریتانیا بر سر مقام رهبری حزب حاکم محافظه کار است و فرد پیروز براساس سنتی دیرینه سمت نخست وزیری را احراز میکند.

لیز تراس در یک ویدئوی منتشر شده در پیوند با کارزار انتخاباتی خود گفته است که دولت تحت رهبری او «به اصول بنیادین محافظه‌کارانه» شامل مالیات پایین، کنترل هزینه‌ها، پیشبرد رشد اقتصادی، و فرصت دادن به افراد «تا به هر آن چه مایلند دست یابند» متعهد است.

موضوع کاهش مالیات اینک به نبرد اصلی در رقابت یازده کاندیدای احراز سمت نخست‌وزیری تبدیل شده است.

خانم تراس که در این کارزار ابتدا باید ۲۰۰ هزار عضو حزب محافظه کار را پیرامون شایستگی خود برای تصدی مقام نخست وزیر متقاعد سازد، تصریح کرده است که مالیات شرکت‌ها را کاهش خواهد داد.

این درحالی است که ریشی سوناک، وزیر پیشین دارایی، پیشتاز رقابت به شمار می‌رود. او همچین تنها نامزدی است که چشم‌انداز کاهش فوری مالیات را کم‌اهمیت جلوه داده است.

اقتصاد بریتانیا در حال حاضر با تورم لجام‌گسیخته، میزان بالای بدهی، و نرخ پایین رشد دست و پنجه نرم می‌کند.

XS
SM
MD
LG