لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۰۷

معمر قذافی: هنوز در لیبی هستم


معمر قذافی: هنوز در لیبی هستم
معمر قذافی: هنوز در لیبی هستم

یک ایستگاه تلویزیونی در سوریه پیامی صوتی منشتر کرد که ظاهرا از معمر قذافی، رهبر برکنار شده لیبی است. در این پیام آقای قذافی گزارش ها مبنی بر فرار وی از لیبی به نیجر را به شدت تکذیب کرد. وی در اظهاراتی که از تلویزیون الرای پخش شد، این گزارش ها را «دروغ» خواند و گفت آنها برای از بین بردن روحیه حامیانش طراحی شده است. او تاکید کرد که هنوز در لیبی حضور دارد.

آقای قذافی همچنین گفت حامیان او ناتو را شکست خواهند داد و آماده هستند با نیروهای مقامات دولت انتقالی در طرابلس پایتخت لیبی به جنگند.

شورای انتقالی ملی در تلاشی برای جلوگیری از فرار آقای قذافی و همراهانش از محاکمه از طریق فرار از مرز، دو هیئت به نیجر فرستاده است.

مسوولان نیجر می گویند آنان از طریق مشورت با شورای انتقالی ملی عمل می کنند. به گفته مسوولان نیجر تحرکات کاروان لیبیایی اخیر در مرز کشور بسیار کوچکتر از آنچه گزارش شده بوده است.

مارو آمادو، وزیر دادگستری نیجر روز چهارشنبه گفت در مجموع ۱۸ نفر از جمله ۵ شهروند نیجری در روزهای اخیر با استفاده از چهار خودرو از لیبی وارد نیجر شدند.

او گفت بر خلاف گزارش های رسانه ها، هیچ کاروانی متشکل از ۲۰۰ خودرو وجود ندارد.
دیگر مسوولان نیجری نیز تایید کردند که مقامات ارشد دولت آقای قذافی به رهبری منصور ضو، فرمانده یگان حفاظتی آقای قذافی به همراه نیروهای قوم طوارق وارد نیجر شدند. افراد این قوم برای دولت معمر قذافی می جنگیدند.


XS
SM
MD
LG