لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۰۱

سرپرست یگان امنیتی محافظ معمر قذافی وارد نیجر شد


آرشیو
آرشیو

مقام های نیجر می گویند سرپرست یگان امنیتی محافظ معمر قذافی از مرز شمال لیبی وارد خاک آن کشور شده است. به گفته مقام های نیجر «منصور ضو» به همراه چند تن دیگر که هویتشان معلوم نیست وارد آن کشور شد.

خبرگزاری فرانسه به نقل از منابع خود گزارش داد پسران یا نزدیکان قذافی از همراهان منصور دحو نبوده اند. این در حالی ست که نیروهای تقویتی مخالف قذافی روز دوشنبه عازم یکی از آخرین جبهه های نبرد با طرفداران معمر قذافی در نزدیکی بنی ولید شدند.

بنا به گزارش ها از لیبی ، رایزنی ها برای متقاعد کردن وفاداران آقای قذافی به تسلیم شدن با شکست مواجه شده است. به گفته عبدالله کنشیل، نماینده شورای ملی انتقالی لیبی، گفتگو با حامیان معمر قذافی در بنی ولید روز یکشنبه هنگامی شکست خورد که ریش سفیدان قبیله ای وفادار به آقای قذافی با انتقال تجهیزات پزشکی به بنی ولید تنها به شرط ورود بدون اسلحه نیروهای مخالف قذافی به شهر موافقت کردند. گفته می شود بنی ولید زیر سلطه «ورفله» یکی از بزرگترین قبایل وفادار به معمر قذافی است، گرچه بخشی از نیروهای محاصره کننده بنی ولید خود از اعضای این قبیله اند.

شورای ملی انتقالی لیبی مهلت تسلیم شدن نیروهای حامی قذافی در تمامی جبهه ها را تا روز شنبه تمدید کرد. گرچه زمزمه هایی از حمله احتمالی زودرس نیروهای ضد قذافی به بنی ولید شنیده می شود.

XS
SM
MD
LG