لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۲۱

 بیانیه‌ جمعی از کنشگران و فعالان برابری جنسیتی در پشتیانی از اعتراضات مردمی ایران


 اعتراضات سراسری ایران شهریور و مهر ۱۴۰۱
اعتراضات سراسری ایران شهریور و مهر ۱۴۰۱

جمعی از فعالان جامعه دگرباشان جنسی و جنسیتی ایران با صدور بیانیه‌ای حمایت خود را از اعتراضات مدنی مردم ایران اعلام کردند.

در این بیانیه با اشاره به اعمال و اجرای قوانین تبعیض‌آمیز و خشونت‌بار جمهوری اسلامی علیه این اقلیت و اینکه اعضای این جامعه از جمهوری‌اسلامی«شدیدترین ضربه‌ها را خورده‌اند» و قربانیان «ترویج و مشروعیت بخشی به خشونت و تبعیض علیه تک تک اعضای این جامعه در تمامی ارکان» بوده‌اند از قیام مردم ایران در برابر سرکوب و کشتار حمایت شده است.

در این بیانیه همچنین از جامعه جهانی خواسته شده است تا از مردم ایران پشتیبانی کرده و به ایرانیان کمک کنند به حقوق حقه خود برسند. در این بیانیه آمده است که «اکنون زمان آن رسیده که جهانیان و به ویژه سران کشورهای جهان اگر که واقعا به اصول آزادی، برابری، دموکراسی، و اعلامیه‌ی جهانی حقوق بشر باور دارند، بی‌تفاوت از این مقاومت عبور نکرده و در کنار این مردم بایستند.»

صادرکنندگان این بیانیه همچنین از دولت‌های غربی و اروپایی خواسته‌اند تا از مماشات با جمهوری اسلامی دست بردارند. در این بیانیه «خطاب به تک تک سران کشورهایی که خود را معتقد و متعهد به حقوق بشر می‌دانند، از پادشاهی متحده‌ی بریتانیای کبیر و ایرلند، جمهوری فرانسه، جمهوری فدرال آلمان گرفته تا دولت مشترک المنافع کانادا و ایالات متحده‌ی آمریکا» خواسته شده است که «در برابر حاکمیت ظلم، تاریکی، جهل و استبداد جمهوری اسلامی» همراهی نکرده و با سران این رژیم خودکامه و دیکتاتوری بر سر میز مذاکر ننشینند.

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG