لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۳۹

همسر ابوبکر البغدادی رهبر داعش بازداشت شد


تصویر منتسب به ابوبکر البغدادی رهبر خودخوانده گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش)
تصویر منتسب به ابوبکر البغدادی رهبر خودخوانده گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش)

مقامات امنیتی لبنان همسر رهبر گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) و پسری که گفته می‌‌شود فرزند اوست را بازداشت کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، دو مقام لبنانی روز سه‌شنبه گفتند دستگیرشدگان، ۱۰ روز پیش و در حالی که کارت‌های شناسایی جعلی همراه داشتند، دستگیر شدند.

این دو مقام لبنانی از ارائه جرئیات بیشتر درباره خانم دستگیر شده – که شهروند سوریه است و گفته می‌شود یکی از همسران ابوبکر البغدادی رهبر خودخوانده گروه داعش است – خودداری کردند و تنها گفتند که آنها تحت بازجویی قرار دارند.

یک مقام قضایی لبنان نیز در همین زمینه گفت بازجویی از افراد دستگیر شده زیر نظر داستان نظامی جریان دارد و برای تائید این موضوع که آیا پسر دستگیر شده واقعاً فرزند خانم بازداشت شده است یا خیر، آزمایش دی.ن.ای انجام می‌گیرد.

روزنامه لبنانی السفیر، نخستین منبعی بود که این خبر را منتشر کرد و گفت همسر و فرزند البغدادی رهبر خودخوانده گروه افراطی داعش در هماهنگی با آژانس‌های اطلاعاتی خارجی در نزدیکی یک گذرگاه مرزی سوریه بازداشت شدند.

آسوشیتدپرس در ادامه گزارش خود می‌گوید خبر دستگیری هعمسر و فرزند رهبر داعش، در میان تلاش‌هایی که برای رسیدن به توافق جهت مبادله زندانیان بین لبنان از یک سو، و گروه‌های داعش و جبهه نصرت از سوی دیگر جریان دارد، اعلام می‌شود.

گزارش‌ها حاکی است این دو گروه افراطی اسلامگرا، بیش از ۲۰ سرباز و پلیس لبنانی را در گروگان خود دارند و خواهان آزادی زندانیان اسلامگرا شده‌اند.

XS
SM
MD
LG