لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۱۸

البغدادی می‌گوید داعش تا «آخرین نفر» خواهد جنگید


ابوبکر البغدادی رهبر خودخوانده گروه افراطی موسوم به دولت اسلامی (داعش)
ابوبکر البغدادی رهبر خودخوانده گروه افراطی موسوم به دولت اسلامی (داعش)

رهبر خودخوانده گروه افراطی که خود را «دولت اسلامی» می‌نامد می‌گوید تا آخرین نفر به جنگ ادامه خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری آسوشتیدپرس، ابوبکر البغدادی در یک پیام صوتی که روز پنچشنبه در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد گفت پیکارجویان گروه او «هرگز جنگ را رها نخواهند کرد، حتی اگر یک نفر باقی مانده باشد.»

از زمانی که ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا حملات هوایی علیه مواضع گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) در بخش هایی از سوریه و عراق را آغاز کرد، این نخستین بار است که البغدادی بیانیه صوتی منتشر می‌کند.

انتشار این پیام صورتی همچنین پس از آن صورت می‌گیرد که در چند روز اخیر گزارش‌های ضد و نقیضی مطرح شده بود مبنی بر این که او در اثر حمله هوایی نیروهای ائتلاف مجروح شده است. روشن نیست آیا این پیام منتشر شده پیش از آن ضبط شده بود یا پس از آن.

در همین حال، خبرگزاری آسوشیتدپرس روز پنجشنبه از توافق بین داعش و القاعده برای کنار گذاشتن اختلافات و همکاری با یکدیگر در جنگ با ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا خبر داد و نوشت چنین توافقی می‌تواند راهبرد واشنگتن علیه داعش را با مشکل روبرو کند.

آسوشیتدپرس به نقل از مقام‌های اپوزوسیون سوریه و فرماندهان نیروهای مخالف بشار اسد نوشت رهبران القاعده و گروه موسوم به دولت اسلامی هفته گذشته در یک خانه روستایی در شمال سوریه گرد هم آمدند و توافق کردند که اختلاف و درگیری بین خود را کنار گذاشته و در کنار یکدیگر علیه آنچه که «دشمنان» خود خواندند، به مبارزه بپردازند.

XS
SM
MD
LG