لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۵۵

نمایشگرهای فرودگاه بیروت پس از هک شدن، یک پیام ضد حزب‌الله را نمایش دادند


نمایی از فرودگاه بین المللی رفیق حریری در بیروت پایتخت لبنان - آرشیو
نمایی از فرودگاه بین المللی رفیق حریری در بیروت پایتخت لبنان - آرشیو

در حالی که درگیری‌های بین گروه حزب‌الله مورد حمایت حکومت ایران در لبنان و ارتش اسرائیل در امتداد مرزها تشدید می‌شود، اطلاعات صفحه‌های نمایش فرودگاه بین‌المللی بیروت پایتخت لبنان روز یکشنبه با پیامی جایگزین شد که حزب‌الله را متهم می‌کند لبنان را در برابر خطر یک جنگ تمام عیار با اسرائیل قرار می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتد‌پرس، بر روی صفحه‌های نمایش فرودگاه این پیام ظاهر شد که فرودگاه بین‌المللی بیروت فرودگاه حزب‌الله و ایران نیست و در ادامه خطاب به حسن نصرالله رهبر حزب‌الله هشدار داده شد که «اگر لبنان را به جنگی که مسئولیت و پیامد‌های آن را برعهده دارید بکشانید، دیگر حامی نخواهید داشت.»

حزب‌الله از هشتم اکتبر، یک روز پس از آغاز جنگ بین گروه فلسطینی حماس و ارتش اسرائیل در نوار غزه، پایگاه‌ها و مواضع نظامی اسرائیل در نزدیکی مرز شمالی این کشور با لبنان را مورد حمله قرار داده و اسرائیل نیز در پاسخ، مواضع این گروه شبه‌نظامی مورد حمایت جمهوری اسلامی ایران را هدف قرار داده است.

تنش میان حزب الله و اسرائیل در هفته گذشته، پس از کشته شدن صالح العاروری، معاون رهبر حماس بر اثر حمله اسرائیل در بیروت، تشدید شده است. حزب‌الله روز شنبه پرتاب ۶۲ موشک به سمت پایگاه تجسسی هوایی اسرائیل در کوه مرون را به عنوان «پاسخی اولیه» به کشته شدن العاروری اعلام کرد.

ارتش اسرائیل روز یکشنبه با اعلام این خبر که حزب‌الله یک پایگاه کنترل ترافیک هوایی در شمال اسرائیل را هدف قرار داده است، در مورد وقوع یک «جنگ دیگر» با این گروه هشدار داد.

روز شنبه، حسن نصرالله در یک سخنرانی، برخی انتقادها مبنی بر این که حزب‌الله به‌دنبال یک جنگ تمام عیار با اسرائیل است را رد کرد، اما گفت اگر اسرائیل جنگی را آغاز کند، حزب‌الله برای یک جنگ «بدون محدودیت» آماده می‌شود.

تنش میان اسرائیل و حزب‌الله لبنان در حالی ادامه دارد که آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه ایالات متحده، و جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، در تلاش برای یافتن راه‌های جلوگیری از گسترش جنگ اسرائیل و حماس، به منطقه سفر کرده‌اند.

XS
SM
MD
LG