لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۲۵

نتانیاهو: جنگ تا رسیدن به «همه اهداف» ادامه دارد؛ حزب‌الله بداند هیچ تروریستی مصون نیست


بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائيل
بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائيل

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائيل، گفت جنگ در غزه نباید تا زمانی که «همه اهداف» آن کامل شود، متوقف شود.

او این هدف‌ها را بین بردن حماس، بازگشت همه گروگان‌ها و اینکه غزه دیگر تهدیدی برای اسرائیل نباشد، اعلام کرد.

تایمز اسرائيل در گزارشی نوشت نتانیاهو گفت: «این را هم به دشمنانمان می‌گویم و هم به دوستانمان. این مسئولیت ماست و این تعهد همه ماست.»

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا، قرار است این هفته به اسرائیل برود و درباره جنگ غزه و تنش‌ها در مرز اسرائیل و لبنان، گفت‌وگو کند.

نتانیاهو در سخنان خود به حزب‌الله لبنان نیز اینطور هشدار داد که «من به حزب‌الله پیشنهاد می‌کنم از آنچه که حماس در ماه‌های اخیر آموخته است بیاموزد: هیچ تروریستی مصون نیست.»

نخست‌وزیر اسرائیل گفت: «مصمم هستیم از شهروندان خود محافظت کنیم و ساکنان شمال [اسرائيل] را سالم به خانه‌هایشان بازگردانیم. این یک هدف ملی است که همه ما در آن شریک هستیم و برای رسیدن به آن مسئولانه اقدام می‌کنیم. اگر بتوانیم از روش‌های دپیلماتیک انجام می‌دهیم، و در غیر این صورت، به روش های دیگر عمل خواهیم کرد.»

هر دو گروه حماس و حزب‌الله که مورد حمایت تسلیحاتی و مالی جمهوری اسلامی ایران هستند در فهرست تروریستی‌کشورهای مختلف قرار دارند.

از زمان حمله تروریستی حماس به اسرائيل در ۱۵ مهر، و پاسخ تلافی‌جویانه اسرائيل به آن حمله، حزب الله لبنان نیز بارها به خاک اسرائيل حمله کرده است که این کشور با حملات هوایی به حزب الله پاسخ داده است. حزب‌الله در کشمکش‌های اخیر با اسرائيل ده‌ها نیروی خود را از دست داده است.

XS
SM
MD
LG