لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۴۵

حمله به سفارت آمریکا در لبنان؛ مهاجم با نشان داعش دستگیر شد


وزارت امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه ۱۶ خرداد اعلام کرد فردی که به تیراندازی به سفارت آمریکا در لبنان متهم است، نشان داعش بر تن داشته است.

متیو میلر، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با بیان اینکه مهاجم پس از حمله در حدود ساعت ۸:۳۰ صبح به وقت محلی، دستگیر شده است گفت: «ما مطلع هستیم که فرد دستگیر شده نشان داعش بر تن داشته، اما با همکاری مقامات لبنانی در حال انجام تحقیقات کامل درباره انگیزه‌های واقعی او هستیم.»

سفارت آمریکا در بیروت نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که تیراندازی با «اسلحه کوچک» در نزدیکی ورودی سفارت آمریکا صورت گرفته و «به لطف واکنش سریع نیروهای امنیتی کشور میزبان» و تیم امنیتی سفارت، تأسیسات و اعضای سفارت ایالات متحده در بیروت اکنون در امنیت کامل هستند.

خبرگزاری رویترز صبح چهارشنبه به نقل از ارتش لبنان خبر داد که یک فرد مسلح به سمت سفارت آمریکا در بیروت تیراندازی کرده است.

ارتش لبنان اعلام کرد مهاجم که یک شهروند سوری است با شلیک ماموران مجروح و برای مداوا به بیمارستان منتقل شده است.

یک منبع امنیتی هم به خبرگزاری رویترز گفت که یکی از اعضای تیم امنیتی سفارت در این حمله زخمی شده است.

سفارت آمریکا در شمال بیروت در یک منطقه «بسیار امن» با پست‌های بازرسی متعدد در مسیر ورودی قرار دارد. محل سفارت پس از یک حمله انتحاری در سال ۱۹۸۳ به مکان امروزی تغییر داده شد.

در ماه سپتامبر گذشته نیز تیراندازی در نزدیکی سفارت انجام شد که هیچ آسیبی گزارش نشد.

لبنان از ماه اکتبر سال گذشته همزمان با جنگ غزه صحنه درگیری بین حزب الله، گروه مورد حمایت حکومت ایران و اسرائیل بوده است.

ایالات متحده همواره تاکید کرده که در پی جلوگیری از افزایش تنشها در منطقه به ویژه میان اسرائیل و حزب‌الله لبنان است.

XS
SM
MD
LG