لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۴۷

نتانیاهو به لبنان هشدار داد


بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل - آرشیو
بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل - آرشیو

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، روز چهارشنبه ۱۶ خرداد، در بازدید از مناطق شمالی این کشور، لبنان را به «اقدام سخت» اسرائیل تهدید کرد.

به گزارش سایت خبری «آی۲۴» اسرائیل، آقای نتانیاهو گفت: «هر شخص که فکر کند می تواند به ما آسیب بزند و ما دست به سینه نظاره‌گر خواهیم بود، اشتباه بزرگی مرتکب می‌شود. ما برای اقدام سخت در شمال آماده هستیم و امنیت را در شمال برقرار می‌کنیم.»

هزاران تن از ساکنان شمال اسرائیل بر اثر درگیری‌های مرزی بین حزب‌الله لبنان و ارتش اسرائیل مجبور به ترک خانه‌های خود شده‌اند.

معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان، گروه شبه نظامی تحت حمایت جمهوری اسلامی، روز سه‌شنبه ۱۵ خرداد، اعلام کرد که حزب‌الله به دنبال گسترش درگیری خود با اسرائیل نیست، اما آماده است تا با هر درگیری که به آن تحمیل شود، بجنگد.

شیخ نعیم قاسم به شبکه تلویزیونی «الجزیره» گفت: «گسترش جنگ» تصمیم حزب‌الله نیست، بلکه در صورت تحمیل جنگ، با اسرائيل مبارزه خواهد کرد.

درگیری‌ها در مرز لبنان و اسرائيل که چند ماه است جریان دارد، در روزهای اخیر افزایش یافته است. حزب‌الله لبنان روز سه شنبه اعلام کرد که یک اسکادران از پهپادهای انتحاری را برای دومین روز متوالی به یک پادگان نظامی اسرائیل پرتاب کرد و آن را پاسخی به حملات اسرائیل به لبنان خواند.

چند ماه اخیر بدترین درگیری‌ها بین اسرائیل و حزب‌الله از زمان جنگ سال ۲۰۰۶ میلادی بوده است.

XS
SM
MD
LG