لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۰۵

بازدید فرمانده ارشد نظامی آمریکا از عراق و سوریه؛ مک‌کنزی: شبه نظامیان عراقی سرخورده شده‌اند


لحظه ورود ژنرال مک‌کنزی به بغداد در روز پنجشنبه
لحظه ورود ژنرال مک‌کنزی به بغداد در روز پنجشنبه

ژنرال فرانک مک‌کنزی، فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا، روز پنجشنبه به عراق سفر کرد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس در روز شنبه ۱ خرداد، ژنرال مک‌کنزی به خبرنگاران همراهش گفت استفاده از پهپادهای کوچک توسط شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران در سال‌های آینده افزایش می‌یابد.

این فرمانده ارشد نیروهای آمریکایی در خاورمیانه همچنین گفت، پیدا کردن روش‌های بهتر برای مقابله با حملات پهپادی یک اولویت است و آمریکا همچنان برای پیدا کردن یک راه‌حل تلاش دارد.

خبرنگاران همراه این فرمانده آمریکایی به دلایل امنیتی اجازه نداشتند که خبر سفر او به عراق در آن روز را منتشر کنند.

ژنرال مک‌کنزی گفت پهپادها ارزان هستند و خرید آنها کاری آسان، و شناسایی و شکست آنها معمولا دشوار است.

او گفت آمریکا باید روش‌هایی برای مقابله با استفاده دشمنان آمریکا در خاورمیانه و دیگر نقاط از پهپادها پیدا کند. او گفت از جمله این روش ها می تواند راه هایی برای قطع ارتباط سیستم فرماندهی و کنترل پهپاد با اوپراتور آن باشد، و روش های دیگر هم می تواند بهبود حسگرهای رادارها برای شناسایی زودهنگام یک تهدید نزدیک شونده باشد و همچنین روش هایی که بتوان پهپادهای مهاجم را سریع پایین آورد. او همچنین گفت تورهای بلند نیز می تواند از جمله اقدامات محافظتی باشد.

ژنرال مک‌کنزی همچنین گفت شبه نظامیان در عراق سرخورده شده اند؛ چرا که امیدهایی وجود داشت که نیروهای آمریکایی به ویژه پس از حمله ای که منجر به کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده سابق «نیروی قدس» سپاه شد، عراق را ترک خواهند کرد. او به خبرنگاران همراهش گفت شبه نظامیان در عراق معتقد هستند که می توانند حملاتی سطح پایین انجام دهند که منجر به واکنش نشود، اما به حدی باشد که «سرانجام ما را تحریک کند که خارج شویم.»

مک‌کنزی گفت که معتقد است ائتلاف تحت رهبری آمریکا هنوز برای کمک به شکست داعش در عراق که در غرب و شمال این کشور حضور دارد، کار دارد.

مک‌کنزی پس از حضور در عراق، روز جمعه به سوریه رفت و با فرماندهان آمریکایی و فرماندهان شریک آمریکا در چهار پایگاه مختلف دیدار و گفتگو کرد.

XS
SM
MD
LG