لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۴۷

مایک پمپئو: سیاست خارجی ما در مورد ایران درست بود و امیدوارم جهان به همین راه ادامه دهد


مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده
مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده

مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده گفت سیاستی که آمریکا در قبال ایران انجام داد،‌ سیاست درستی بود و ابراز امیدواری کرد کشورهای جهان همین راه را ادامه دهند.

براساس بیانیه وزارت خارجه آمریکا، آقای پمپئو شامگاه سه‌شنبه ۲۵ آذر در گفت‌وگویی با برنامه «بِن شَپیرو» گفت: من فکر می‌کنم خاورمیانه سال ۲۰۲۰ بسیار متفاوت از خاورمیانه سال ۲۰۱۵ است. ما ائتلافی بزرگ ساختیم که مسائل را مثل ما می‌بیند. پس حال، چه یکی از کشورهای خلیج (فارس) یا اسرائیل و یا حتی کشورهای اروپایی، تشخیص داده‌اند که پرداخت پول بیشتر به رژیم ترور ایران ایده بدی است.

مایک پمپئو افزود: من فکر می‌کنم روزهای فرستادن پول نقد برای آن‌ها و توافقی در مورد سلاح‌های هسته‌ای که هیچ‌ کاری برای جلوگیری از توانایی هسته‌ای نمی‌کند را دیگر پشت سر گذاشته‌ایم و من فکر می‌کنم جهان باید تشخیص دهد ممانعت از تامین منابع و بودجه برای رژیم، نه تنها امنیت و کامیابی برای کشورهای خودشان، که برای ایالات متحده هم فراهم می‌کند.

وزیر خارجه ایالات متحده گفت: من فکر می‌کنم ما سیاست خارجی درستی در مورد ایران اجرا کردیم و من امیدوارم جهان به راهی ادامه دهد که سیاست ما بود و امیدوارم روزی فرا برسد که ایران به جمع کشورهای جهان، بازگردد.

XS
SM
MD
LG