لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۳۶

الیوت آبرامز: اعدام روح الله زم نشان داد چرا رژیم بی‌رحم ایران، نباید به سلاح هسته ای دست یابد


از راست: جو لیبرمن، الیوت آبرامز و مارک والاس
از راست: جو لیبرمن، الیوت آبرامز و مارک والاس

الیوت آبرامز، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران، در یک نشست مجازی به میزبانی گروه «اتحاد علیه ایران هسته ای» گفت اعدام روح الله زم در ایران، «یادآور ماهیت رژیمی است که ما با آن روبرو هستیم.» آقای آبرامز گفت حکومت ایران این خبرنگار را ربود و سپس اعدام کرد.

گروه «اتحاد علیه ایران هسته ای» که برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ای فعالیت می کند، روز سه شنبه ۲۵ آذر میزبان این نشستی مجازی با حضور الیوت آبرامز، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران و ونزوئلا بود.

آقای آبرامز گفت: «ما با یک رژیم رادیکال و بی رحم مواجه هستیم که به حکومت قانون احترام نمی گذارد.»

او گفت به همین دلایل است که نباید گذاشت حامی اصلی تروریسم در جهان، به سلاح هسته ای دست پیدا کند.

نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران گفت تحریم ها در اینکه ایران را وادار کنند که بخواهد به میز مذاکره بازگردد، موفقیت آمیز عمل کرده است.

آقای آبرامز گفت علاوه بر مسئله هسته ای، سه موضوع در مذاکرات با ایران اهمیت دارد که آمریکا بر آنها تمرکز کند: برنامه موشکی، تروریسم منطقه ای و گروگان گیری هایی که ایران انجام می دهد.

در این نشست مجازی، جو لیبرمن رئیس گروه «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» نیز در سخنانی گفت اکنون که دولت جدیدی به رهبری جو بایدن در آمریکا روی کار می آید، «سازمان اتحاد علیه ایران هسته ای» همچنان هدف «فراحزبی دورنگه داشتن ایران از بمب هسته ای را دنبال می کند.»

او گفت به دوستان خود که با دولت بایدن روی کار می آیند، می گوییم که جهان سال ۲۰۲۱ با دنیای سال ۲۰۱۵ و زمانی که توافق هسته ای برجام امضا شد، فرق بسیاری می کند.

مارک والاس، مدیر گروه «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» که به عنوان مجری، این نشست مجازی را اداره می کرد، در بخشی از سخنانش گفت زمانی که ایران از برجام در سال گذشته خارج شد، به سرعت دست به غنی سازی اورانیوم در سطح ۴.۵ درصد و در حجم زیادی زد و این امر نشان داد برجام باعث شده که ایران،‌ بتواند برنامه هسته ای خود را به طور آنی دوباره آغاز کند.

XS
SM
MD
LG