لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۰۱

با ادامه معضل خاموشی‌ها در ایران، قالیباف می‌گوید «ناترازی در زمینه تولید و مصرف برق» ناشی از سوءمدیریت است


آرشیو
آرشیو

همزمان با ادامه معضل کمبود و قطع برق در ایران، رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به «ناراحتی‌ها و نگرانی‌های مردم» از خاموشی‌های گسترده، می‌گوید که در رفع کوتاه‌مدت مشکلات برق اشکال‌های اساسی وجود دارد که در درازمدت به آسیب‌های جدی‌تری منجر خواهد شد.

محمدباقر قالیباف، رییس مجلس شورای اسلامی در ایران، جمعه ۲۵ تیر «ناترازی در زمینه تولید و مصرف برق» را ناشی از سوءمدیریت دانست و تاکید کرد تا وقتی مسئولان به بازار پول و سرمایه سامان ندهند، «ماینرها» فرصت می‌یابند وارد این حوزه شوند و بنابراین، «دولت باید با اقتصاد و صنعت آنها را مدیریت کند.» قالیباف همچنین «اصلاح رویکرد در زمینه رمزارزها» را «راه نجات» دانست و گفت که با وجود مقاومت‌های زیاد، مجلس به دنبال آن است.

پیش‌تر صدای آمریکا به نقل از یک کارشناس حوزه کار گزارش داده بود که ماینرها با استفاده از برق مجانی شهرک‌های صنعتی، به طور مخفیانه رمزارز استخراج می‌کنند.

برق از جمله در شهرک‌های صنعتی البرز و قزوین، روزانه «بیش از چهار تا پنج ساعت» قطع می‌شود و کارخانه‌ها مجبور می‌شوند با از کار انداختن دستگاه‌های اصلی‌شان، تولید را متوقف کنند. در این حال، در برخی کارخانه‌های دیگر سوله‌های خالی را به ماینرها اجاره داده‌اند تا با استفاده از برق مجانی، به طور پنهانی رمزارز استخراج کنند.

XS
SM
MD
LG