لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۱۳

یک جمهوریخواه دیگر برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ فعالیت انتخاباتی خود را شروع کرد


یک مجری برنامه محافظه‌‌کار رادیویی از فعالیت انتخاباتی خود برای ریاست جمهوری ۲۰۲۴ در آمریکا خبر داد.

لری الدر روز پنجشنبه در حساب توئیتری خود اعلام کرد که قصد نامزدی از حزب جمهوریخواه را دارد. به نوشته آسوشیتدپرس، لی الدر یکبار در سه سال پیش در رقابت با فرماندار دموکرات ایالت کالیفرنیا شکست خورد.

آقای الدر در توئیتر خود نوشت: «آمریکا در حال افول است، اما این افول اجتناب ناپذیر نیست. ما می توانیم وارد عصر طلایی جدید آمریکا شویم، اما باید رهبری را انتخاب کنیم که بتواند ما را به آنجا برساند. به همین دلیل است که من برای ریاست جمهوری نامزد می شوم».

آقای الدر در شوی رادیویی خود در دو مقطع در سالهای ۱۹۹۳ تا ۲۰۰۸ و ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۴ میزبان بود. او در یک مصاحبه گفته بود بعد از انتخاب کارتر همیشه به جمهوریخواهان رای داده است. او در انتخابات ۲۰۱۶ نیز حامی دونالد ترامپ بود.

آقای الدر هفتاد ساله در حالی به جمع نامزدهای انتخابات از حزب جمهوریخواه پیوسته که دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق، نیکی هیلی فرماندار سابق کارولینای جنوبی، آسا هاچینسون فرماندار سابق آرکانزاس و ویوک راماسوامی کارآفرین از رقبای هم‌حزبی او پیش از او در این کارزار حضور دارند. آنها در یکسال آینده رقابت خواهند کرد تا نامزد نهایی حزب جمهوریخواه انتخاب شود.

در مقابل جو بایدن اگر وارد کارزار انخاباتی شود و نامزد حزب دموکرات باشد، با رقیب جمهوریخواه در انتخابات رقابت می‌کند. در یکسال آینده میلادی (۲۰۲۴) رقابت درون حزبی برگزار می‌شود و در آخر تابستان سال آینده، دو حزب جداگانه مجمع انتخاباتی برگزار می کنند تا در نهایت نامزد نهایی حزب خود را برای انتخابات معرفی کنند. انتخابات دوره بعد ریاست جمهوری آمریکا در ۵ نوامبر ۲۰۲۴ / ۱۵ آبان ۱۴۰۳ برگزار می‌شود.

XS
SM
MD
LG