لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۰۲

تکذیب هرگونه دخالت احزاب کرد در حمله پهپادی اصفهان


انفجار بامداد یکشنبه ۹ بهمن در اصفهان
انفجار بامداد یکشنبه ۹ بهمن در اصفهان

مرکز همکاری احزاب کُردستان ایران در بیانیه‌ای ادعای دخالت در حمله پهپادی شنبه شب به یک مرکز تسلیحاتی در اصفهان را رد کرد.

مرکز همکاری احزاب کُردستان ایران در بیانیه خود ادعاهای مطرح شده از سوی نهادهای امنیتی جمهوری اسلامی را بە کلی رد و تاکید کرد که این احزاب هیچ دخالتی در این حمله پهپادی نداشته‌اند.

نورنیوز، رسانه نزدیک به شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی چهارشنبه ادعا کرد احزاب کُرد مخالف حکومت، در این حمله دست‌ داشته‌اند.

نور نیوز مدعی شد قطعات پهپاد‌ها با مشارکت و هدایت احزاب کُرد از مسیرهای سخت وارد ایران شده‌ و در سپس در یک کارگاه مجهز با نیروهای آموزش دیده مونتاژ شده‌اند.

جمهوری اسلامی همواره احزاب کُرد را به تهدید امنیت ملی خود و استفاده از اقلیم کردستان برای انجام عملیات نظامی در داخل ایران متهم می‌کند.

احزاب کُرد می‌گویند هیچ گاه از اقلیم کردستان برای تهدید امنیتی و‌ نظامی ایران استفاده نکرده‌اند و هدف جمهوری اسلامی از این اتهام‌ها، بهانه‌جویی برای حمله به اقلیم کردستان و‌ مقرهای این احزاب است.

وزارت دفاع جمهوری اسلامی ۹ بهمن ماه تائيد کرد که یک مجتمع وابسته به آن در اصفهان هدف حمله پهپادی قرار گرفت. این وزارتخانه اما گفت که این حمله خنثی شده است.

روزنامه وال استریت ژورنال هم نوشت مقامات آمریکایی به این روزنامه گفته‌اند اسرائیل با یک حمله پهپادی مخفی یک مجتمع دفاعی در ایران را هدف قرار داده است.

باراک راوید، خبرنگار اسرائيلی، نیز با انتشار توئیتی نوشت منابع آگاه به او گفتند که حمله به تأسیسات وزارت دفاع ایران «موفقیت آمیز» بوده و این تاسیسات که با برنامه موشکی ایران مرتبط است از ۴ نقطه مختلف «به طور دقیق» مورد هدف قرار گرفت و هدف عملیات محقق شد.

XS
SM
MD
LG