لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۰۴

سناتور کرک: "لزومی نداشت ما شهروندان خودمان را از ایران بیرون بیاوریم."


سناتور مارک کرک، جمهوریخواه از ایالت ایلینوی
سناتور مارک کرک، جمهوریخواه از ایالت ایلینوی

سناتور مارک کرک از منتقدان باراک اوباما در پرداخت ۴۰۰ میلیون دلار پول نقد به ایران در روز آزادی گروگانهای آمریکایی، در یک مصاحبه رادیویی گفت "لزومی نداشت که ما شهروندان خودمان را از ایران بیرون بیاوریم." این سخن سناتور کرک در روز جمعه، ۱۹ شهریور ماه، مورد انتقاد شدید رقیب انتخاباتی وی قرار گرفت.

داک ورث، رقیب انتخاباتی سناتور کرک طی بیانیه ای به اظهار نظر آقای کرک حمله کرد و گفت وی در نیروی دریایی خدمت کرده و باید بداند که کشور ما مردم خود را جا نمی گذارد. او افزود: "من متشکرم که وقتی هلیکوپتر ما در خاک دشمن سقوط کرد همقطارانم نگفتند ما تعهدی به بازگرداندن مردم خود نداریم".

داک ورث گفت چنین اظهاراتی "درباره دشمنی مانند ایران غیر قابل قبول است."

ستاد انتخاباتی سناتور کرک طی بیانیه ای با تایید سخنان آقای کرک از داگ ورث انتقاد کرد که قصد دارد دویست هزار پناهنده سوری را در آمریکا بپذیرد و از پرداخت باج به تروریستها حمایت می کند.

مدیر ستاد انتخاباتی سناتور کرک گفت پرداخت باج خطرناک است چراکه می تواند منجر به گروگان گیری های بیشتر شود. سناتور کرک در مصاحبه رادیویی خود اعلام کرد که از لایحه ارائه شده توسط سناتور مارکو روبیو مبنی بر جلوگیری از پرداخت باج در آینده حمایت کرده است.

XS
SM
MD
LG