لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۱۶

چارلز سوم، پادشاه بریتانیا، برای جراحی پروستات در بیمارستان بستری شد


چارلز سوم، پادشاه بریتانیا.
چارلز سوم، پادشاه بریتانیا.

چارلز سوم، پادشاه بریتانیا، روز جمعه ششم بهمن در یک بیمارستان خصوصی بستری شد تا تحت عمل جراحی بزرگی پروستات قرار بگیرد.

یک منبع سلطنتی خبر داد او در همان بیمارستانی است که عروسش کیت پس از عمل جراحی شکم در آن دوران نقاهت را می‌گذراند‌. وضعیت جسمانی چارلز «خوب» توصیف شده است.

کاخ باکینگهام پیشتر در بیانیه‌ای گفته بود که پادشاه بریتانیا از اینکه تشخیص بیماری او تأثیر مثبتی بر آگاهی بهداشت عمومی می‌گذارد احساس خوشحالی می‌کند.

خانواده سلطنتی بریتانیا معمولاً جزئیات بیماری‌ها را فاش نمی‌کنند و تمامی مسائل پزشکی را موضوعاتی «خصوصی» تلقی می‌کنند ولی چارلز مایل بود جزئیات وضعیت سلامت خود را با عموم به اشتراک بگذارد تا سایر مردانی را که علائم مشابهی را تجربه می‌کنند به انجام معاینه پزشکی تشویق شوند.

حدود نیمی از مردان در دهه ۵۰ زندگی خود با معضل پروستات بزرگ روبرو می‌شوند و شیوع این بیماری در ۸۰ سالگی به بالا، بیش از ۸۰ درصد از مردان را دربرمی‌گیرد.

سرویس بهداشت ملی بریتانیا اعلام کرد که از زمان فاش شدن بیماری چارلز، میزان بازدید از صفحه وب‌سایتش که در رابطه با بزرگ شدن پروستات اطلاع‌رسانی می‌کند، هزار درصد افزایش پیدا کرده است.

کیت ۴۲ساله، شاهدخت ولز و همسر ویلیام نیز چندی پیش پس از انجام عمل جراحی شکم به دلیل یک بیماری نامشخص ولی غیرسرطانی، در بیمارستان دوران نقاهت خود را می‌گذراند.

شاهزاده ویلیام، وارث تاج و تخت بریتانیا در حال حاضر مسئولین خود را برای مراقبت از سه فرزندشان، جورج ۱۰ ساله، شارلوت ۸ ساله و لوئیس ۵ ساله بر عهده گرفته و فعالیت‌های عمومی خود را به تعویق انداخته است.

XS
SM
MD
LG