لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۳۱

توافق مالی شاهزاده اندرو با مدعی آزار جنسی؛ فرزند ملکه بریتانیا هرگز به بالکن سلطنتی بازنخواهد گشت


مدارک تحویل داده شده به دادگاهی در نیویورک نشان می‌دهد شاهزاده اندرو، فرزند ملکه بریتانیا، که توسط یک زن به آزار جنسی متهم شده، با او به توافقی مالی رسیده است.

به این ترتیب، شاهزاده اندرو دیگر در بالکن کاخ باکینگهام جایی نخواهد داشت.

از همین رو به نظر می‌رسد زمانی که شاهزاده چارلز به سلطنت برسد، در مراسم تاجگذاری‌اش تنها شاهزاده ویلیام به همراه همسر و فرزندانش و احتمالا خواهر چالرز کنار او در بالکن سلطنتی ظاهر شوند.

زن شاکی که ویرجینیا جوفری نام دارد ادعا کرده است زمانی که ۱۷ داشت، جفری اپستین او را برای داشتن رابطه جنسی در اختیار دوستانش، از جمله شاهزاده اندرو، گذاشته بود.

شاهزاده اندرو پس از این اتهامات، عناوین نظامی و امتیازات سلطنتی خود را از دست داد.

رقم دقیقی که شاهزاده اندرو با مدعی آزار جنسی بر سر آن به توافق رسیده‌ است اعلام نشده است اما تخمین می‌زنند که این رقم بین ۱۰ تا ۱۵ میلیون دلار باشد که باید هزینه‌های قانونی را که اندرو موظف به پرداخت آن است به آن اضافه کرد.

آر کوری هی، مسئول روابط عمومی هالیوود به شبکه خبری فاکس گفته است که ملکه الیزابت بریتانیا نیز در پرداخت این هزینه به فرزندش کمک کرده است.

شاهزاده اندرو همواره اتهام آزار جنسی و حتی داشتن رابطه جنسی با ویرجینیا جوفری را رد کرده است.

او از دوستی با جفری اپستین ابراز تأسف کرده است و زنانی که تحت آزار قرار گرفته‌اند، از جمله ویرجینیا جوفری، را برای شجاعت‌شان در دفاع از حق خود تحسین کرده است.

XS
SM
MD
LG