لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۵۳

نگاهی به حواشی پیرامون پسر دوم ملکه بریتانیا؛ پرنس اندرو به دادگاه احضار شد


آرشیو - ملکه الیزابت و پرنس اندرو، ۲۲ ژوئن ۲۰۱۹
آرشیو - ملکه الیزابت و پرنس اندرو، ۲۲ ژوئن ۲۰۱۹

رسوایی ناشی از مطرح شدن نام یکی از اعضای خانواده سلطنتی بریتانیا در پرونده آزار جنسی جفری اپستین ابعاد تازه‌ای پیدا کرده است.

به گزارش دیلی میل، پرنس اندرو، پسر دوم ملکه بریتانیا، در جریان رسیدگی به پرونده اتهام تجاوز جنسی جفری اپستین، سرمایه‌دار میلیاردر آمریکایی، به دادگاه احضار شده است.

الیزابت دوم، ملکه بریتانیا، امروز برای اولین بار پس از کناره‌گیری پسرش پرنس اندرو از وظایفش به عنوان عضو خانواده سلطنتی در نتیجه رسوایی اپستین، به همراه او دیده شد و با او به اسب سواری رفت. گفته می‌شود ملکه با پرنس اندرو به اسب‌سواری رفت تا او را از هر نوع فعالیت سلطنتی، از جمله سفر نیکوکارانه‌ای که قرار بود به بحرین انجام دهد، جلوگیری کند.

یکی از زنان شاکی از جفری اپستین، ادعا کرده است که وقتی زیر سن قانونی بود، توسط پرنس اندرو، که یکی از دوستان جفری اپستین بود، سه بار مورد تجاوز جنسی قرار گرفت.

به نوشته برخی منابع خبری پرنس چالرز، که از دست برادرش به شدت خشمگین است، روز سه شنبه به مادرش ملکه الیزابت زنگ زده و تأکید کرده بود که از سفر نیکوکارانه برادرش به بحرین جلوگیری کند.

برخی گمانه‌زنی‌ها حاکی از آن است که پرنس چارلز، ولیعهد بریتانیا که در نیوزلند بسر می برد قرار است پس از بازگشت به انگلیس، مفاد «قانون آشوب» را برای برادرش پرنس اندرو ۵۹ ساله، به خاطر بی آبرو کردن خانواده سلطنتی، بخواند.

«قانون آشوب» یا «قانون ضد اغتشاش» قانونی است که در سال ۱۷۱۵ و با هدف جلوگیری از برهم خوردن نظم و آرامش جامعه به تصویب پارلمان بریتانیا رسید.

شاهزاده اندرو پیش از این اتهامات جنسی مطرح شده علیه خودش را رد کرده بود.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG