لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۵۶

آتش‌سوزی «بسیار گسترده» در پتروپالایش کنگان


آتش‌سوزی در پتروپالایش کنگان، استان بوشهر
آتش‌سوزی در پتروپالایش کنگان، استان بوشهر

شرکت پتروپالایش کنگان در ساحل خلیج فارس استان بوشهر در جنوب ایران دچار آتش‌سوزی «بسیار گسترده» شد. رسانه‌های حکومتی درباره این آتش‌سوزی گزارش‌های متناقضی منتشر کرده‌اند.

خبرگزاری ایسنا روز چهارشنبه ۲۶ مهر گزارش داد آتش‌سوزی در «حجم بسیار گسترده» در انبار عایق «اچ.دی» سایت ۲ در پتروشیمی کنگان رخ داده و «هم‌اکنون عملیات اطفاء حریق در حال انجام است.»

ساعاتی پس از این گزارش، خبرگزاری شانا وابسته به وزارت نفت اعلام کرد «انبار عایق شرکت سروش مهستان روز سه‌شنبه ۲۵ مهر ساعت ۱۳:۱۸ دقیقه دچار حریق شد» و «به طور کامل مهار شد.»

تصاویری از آتش‌سوزی در پتروپالایش کنگان؛ هنوز جزئیات و دلیل مشخص نیست
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:00:22 0:00

در این گزارش‌ها جزئیاتی از چرایی این آتش‌سوزی گسترده و میزان خسارات و تلفات احتمالی اعلام نشده است.

بر اساس گزارش وب‌سایت «رویداد نفت»، شرکت توسعه پتروشیمی کنگان که در ضلع جنوب شرقی فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی قرار دارد، ، یکی از پروژه‌های مهم توسعه‌ای و استراتژیک شرکت پتروشیمی جم است که با هدف ساخت و راه‌اندازی و بهره‌برداری از کارخانه و خط تولید پروپیلن و پلی پروپیلن تأسیس شده است.

در هفته‌های گذشته یک مرکز وابسته به وزارت دفاع جمهوری اسلامی دو بار با فاصله شش روز در روزهای ۳۱ شهریور و ۶ مهر آتش گرفت.

همچنین، چهار مهر در خرم‌آباد مرکز استان لرستان، «صدای مهیبی» شنیده و تکانه‌های شدیدی احساس شد که برخی آن را ناشی از «عملیات خرابکاری» دانستند، اما مقامات جمهوری اسلامی علت آن را «زلزله» اعلام کردند.

پیش از آن نیز، در پی شنیده شدن «صدای مهیب انفجار» و سقوط اشیاء ناشناس در گرگان مرکز استان گلستان، وزارت دفاع جمهوری اسلامی ادعا کرد که انفجار ناشی از «آزمایش موشک» و «انحراف از مسیر اصلی» آن بوده است.

XS
SM
MD
LG