لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۵۶

دو آتش‌سوزی در ۶ روز؛ مرکز وابسته به وزارت دفاع در میدان نوبنیاد تهران دوباره آتش گرفت


آتش‌سوزی در میدان نوبنیاد تهران
آتش‌سوزی در میدان نوبنیاد تهران

شش روز پس از آتش‌سوزی در یک مرکز وابسته به وزارت دفاع، منابع خبری در ایران بار دیگر از وقوع آتش‌سوزی در میدان نوبنیاد در شمال تهران خبر می‌دهند.

بر اساس ویدئوهای منتشر شده در رسانه‌های اجتماعی در روز پنج‌شنبه ششم مهر، «دود بسیار غلیظ» در آسمان حوالی میدان نوبنیاد تهران دیده می‌شود.

خبرگزاری مهر با تأیید وقوع آتش‌سوزی در میدان نوبنیاد گزارش داده که شماری از خودروهای آتش‌نشانی برای فرونشاندن آتش به این محل اعزام شده‌اند.

همچنین، روزنامه همشهری به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع ادعا کرده است که «این آتش‌سوزی ساعتی قبل در زمانی که گروه پیمانکاری در حال پاکسازی و ‌تخلیه نخاله‌ها و ضایعات آتش‌سوزی قبلی بودند، رخ داد.‌»

در گزارش‌های رسمی به علت آتش‌سوزی پیشین اشاره‌ای نشده و گفته شده که آتش‌سوزی پنج‌شنبه در میدان نوبنیاد تهران «تلفات جانی نداشته است.»

پیشتر، خبرگزاری‌ها در ایران بامداد روز جمعه ۳۱ شهریور، از آتش‌سوزی در یک انبار باتری‌سازی، متعلق به سازمان توسعه منابع انرژی وزارت دفاع، در شمال شرق تهران خبر دادند.

در ارتباط با آتش‌سوزی پیشین روابط عمومی وزارت دفاع جمهوری اسلامی در اطلاعیه‌ای اعلام کرده بود که «یکی از انبارهای پلاستیک مربوط به باتری‌سازی وابسته به سازمان توسعه منابع انرژی (توان) در محدوده میدان‌ نوبنیاد تهران دچار حریق شد که آتش توسط آتش‌نشانان مهار شده است.»

روز سه‌شنبه ۴ مهر نیز در خرم‌آباد مرکز استان لرستان، «صدای مهیبی» شنیده و تکانه‌های شدیدی احساس شد که برخی آن را ناشی از «عملیات خرابکاری» دانستند، اما مقامات جمهوری اسلامی علت آن را «زلزله» اعلام کردند.

همچنین هفته گذشته پس از شنیده شدن «صدای مهیب انفجار» و سقوط اشیاء ناشناس در گرگان مرکز استان گلستان، وزارت دفاع جمهوری اسلامی ادعا کرد که انفجار ناشی از «آزمایش موشک» و «انحراف از مسیر اصلی» آن بوده است.

XS
SM
MD
LG