لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۲۸

یک کشته و چهار مصدوم بر اثر انفجار در پالایشگاه نفت بندرعباس


 انفجار و آتش سوزی (عکس تزئینی)
انفجار و آتش سوزی (عکس تزئینی)

روابط عمومی شرکت پالایش نفت مرکز استان هرمزگان چهار روز پس از وقوع یک انفجار در پالایشگاه نفت بندرعباس، اعلام کرد که این حادثه دست‌کم یک کشته و چهار زخمی بر جا گذاشت.

روابط عمومی شرکت پالایش نفت بندرعباس روز دوشنبه سوم مهر اعلام کرد که این حادثه «عصر روز جمعه ۳۱ شهریور» در جریان «ادامه عملیات تعمیرات اضطراری برنامه‌ریزی‌شده» و در «یکی از واحدهای فرآیندی پالایشگاه» رخ داده است.

علت تأخیر چهار روزه در اطلاع‌رسانی درباره این انفجار، در اطلاعیه روابط عمومی شرکت پالایش نفت بندرعباس که در خبرگزاری‌های رسمی ایران منتشر شده، ذکر نشده است.

همچنین در گزارش‌ها به نام و مشخصات افراد کشته و زخمی شده اشاره‌ای نشده است.

در این اطلاعیه همچنین ادعا شده که واقعه انفجار حین تعمیرات، «هیچ گونه تأثیری بر روند تولید پالایشگاه» نداشته است.

در ماه‌های گذشته شماری از مجموعه‌های صنعتی و نفتی در ایران دچار آتش‌سوزی و انفجار شده‌اند اما جزئیاتی از دلایل وقوع این آتش‌سوزی‌های مکرر که موجب تلفات جانی و مصدومیت شماری از نیروهای کار شده، منتشر نمی‌شود.

دو روز پیش از انفجار در پالایشگاه بندرعباس، وقوع انفجار در کارخانه ذوب فلزات قم در روز ۲۹ شهریور ۲۱ مصدوم بر جا گذاشت.

آتش‌سوزی شرکت «پتروپالایش گهر» در شهرستان دورود و حریق در کارخانه‌های تولید و تهیه مواد آرایشی در شهرک صنعتی ایوانکی در استان سمنان در ماه مرداد و همچنین انفجار رآکتور مواد شیمیایی در شهرک صنعتی اشتهارد استان البرز، در خرداد از جمله مواردی دیگر حوادث در صنایع نفت و پتروشیمی در ایران است که در ماه‌های گذشته رخ داده است.

XS
SM
MD
LG