لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۰۱

جایزه «یک عمر دستاورد» به «جولی اندروز» در جشنواره فیلم همپتون


جشنواره بین المللی فیلم همپتون که پاییز امسال برگزار می شود به ستاره برجسته سینما، جولی اندروز جایزه «یک عمر دستاورد» را اهدا خواهد کرد.

جولی اندروز که در فیلمهای مشهور هالیوودی مانند «مری پاپینز»، و «اشکها و لبخندها» ایفای نقش کرده، مرکز توجه بیست و پنجمین دوره این جشنواره خواهد بود.

جشنواره بین المللی فیلم همپتون، جشنواره فیلم های مستقل آمریکایی کوتاه، بلند، داستانی و مستند و سینمای جهان را برای معرفی تازه کارها نمایش می دهد.

جولی اندروز که در سال ۱۹۶۵ برای بازی در فیلم «مری پاپینز» برنده جایزه اسکار شد، همچنین پنج بار برنده جایزه گلدن گلوب و دو بار برنده جایزه امی شده است. در سال ۲۰۱۱ از سوی «مرکز کندی» دریافت کننده‌ی نشان افتخار شد و همچمین نامش از سوی شرکت دیزنی به عنوان یک اسطوره دیزنی ثبت شده است.

جولی اندروز بر روی صحنه تئاتر نیز چهره ای شناخته شده است و در موزیکالهای معروف مانند «بانوی زیبای من» و «کملات» نمایش اجرا کرده است.

«الک بالدوین» از مدیران جشنواره فیلم همپتون روز سه شنبه در بیانیه ای گفت «جولی اندروز یک نماد حقیقی است و قلب و رویاهای کودکان و بزرگسالان را از همان لحظه نخست که به عنوان «مری پاپینز» روی صحنه رفت تسخیر کرد. و از آن زمان به بعد همچنان چهره ای الهام بخش و شگفت انگیز باقی مانده است. ما افتخار می کنیم که از او در این جشنواره تجلیل کنیم و دستاوردهای فوق العاده اش را جشن بگیریم.»

ترانه «Le Jazz Hot» از فیلم ویکتور ویکتوریا با بازی جولی اندروز

در بخشی از این جشن، فیلم اسکاری «ویکتور ویکتوریا» ساخت سال ۱۹۸۲ با بازی جولی اندروز نمایش داده خواهد شد.

جشنواره فیلم همپتون در ماه اکتبر در «همپتون شرقی» نیویورک برگزار خواهد شد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG