لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۵۶

بازگشت" مری پاپینز" به سینما؛ امیلی بلانت نقش اصلی را دارد


امیلی بلانت بازیگر ۳۳ ساله بریتانیایی نقش اصلی مری پاپینز جدید را خواهد داشت.
امیلی بلانت بازیگر ۳۳ ساله بریتانیایی نقش اصلی مری پاپینز جدید را خواهد داشت.

شرکت "دیزنی" با اعلام تاریخ دقیق اکران نسخه جدید "مری پاپینز" از آغاز رسمی این پروژه بزرگ سینمایی خبر داد. این فیلم "مری پاپینز باز می گردد " نام دارد و براساس برنامه اعلام شده، چهارم دی ۱۳۹۷ در سراسر جهان اکران خواهد شد.

"امیلی بلانت" هنرمند انگلیسی و برنده جایزه اسکار، بازیگر نقش "مری پاپینز" خواهد بود، او از ستاره های جوان سینمای جهان است که در سالهای اخیر در فیلمهای بزرگی بازی کرده است.

تا این لحظه حضور چهره هایی چون "مریل استریپ"، "بن ویشا" و "لین مانوئل میراندا" در فیلم قطعی شده و در ماههای آینده هنرمندان مشهور دیگری هم به این پروژه ملحق خواهند شد.

"راب مارشال" کارگردان آمریکایی، فیلم "مری پاپینز باز می گردد" را کارگردانی خواهد کرد، او که یکی از مردان پولساز هالیوود است، علاقه زیادی به تولید این فیلم دارد و یکی از تهیه کنندگان هم هست.

نسخه قبلی "مری پاپینز" اثری بود موزیکال که در سال ۱۹۶۴ توسط کمپانی "والت دیزنی" تولید شد.

جولی اندروز بازیگر اولین فیلم مری پاپینز
جولی اندروز بازیگر اولین فیلم مری پاپینز

در آن فیلم "جولی اندروز" بریتانیایی بازیگر نقش "مری پاپینز" بود، او با ارائه نمایشی خیره کننده، موفق به دریافت جایزه اسکار شد.​

درباره کاراکتر مری پاپینز

"مری پاپینز" یکی از موفق ترین فیلمهای شرکت دیزنی است، جوایز بسیاری برد و به تأیید بسیاری از نویسندگان هنری، یکی از آثار برتر سینمای کلاسیک جهان است.

آهنگ های این فیلم از محبوبیت زیادی به ویژه در میان کودکان برخوردار است و در طول ده های گذشته در بسیاری از تالارهای بزرگ موسیقی جهان اجرا شده است.

"مری پاپینز" با الهام از شخصیت داستانی کتابهای "پی.ال.تراورز"، نویسنده مشهور ادبیات کودکان ساخته شد. او در طول سالها فعالیت پربار ادبی، هشت کتاب از این مجموعه داستانی منتشر کرد.

عکسی از فیلم قدیمی مری پاپینز

به گفته مدیران شرکت "دیزنی"، فیلم جدید "مری پاپینز" بازسازی نسخه قدیمی نیست، بلکه ادامه داستان این پرستار محبوب و خانواده آقای "بنکس" است که درگیر ماجراهای جالب و خنده داری می شوند.

فیلمنامه بر اساس داستان های کتاب های دیگر "مری پاپینز" نوشته شده و تهیه کنندگان بخش های جدیدی را هم به نسخه سینمایی اضافه کردند.

موسیقی در نسخه جدید هم نقش محوری دارد و حضور "لین مانوئل میراندا"، آفریننده نمایش موزیکال "همیلتون" در این پروژه یکی از ویژگیهای مهم این فیلم است.

امیلی بلانت بازیگر فیلم جدید مری پاپینز
امیلی بلانت بازیگر فیلم جدید مری پاپینز

در روزهای اخیر گزارش های مختلفی درباره واکنش "جولی اندروز" نسبت به بازی "امیلی بلانت" در این نقش منتشر شده و بسیاری از منتقدین سینمایی درباره این گزینش اظهار نظر کرده اند، گروهی موافق و برخی هم مخالف.

در همین حال به گفته "راب مارشال" کارگردان "مری پاپینز باز می گردد"، خانم اندروز هشتاد ساله از انتخاب "امیلی بلانت" استقبال کرده و او را بازیگر شایسته ای توصیف کرده که توانایی ایفای این نقش دشوار را دارد.

امیلی بلانت هم در گفتگو با نشریات هنری، ضمن ستایش از لطف و محبت "جولی اندروز"، حمایت و پشتیبانی او را یکی از عوامل مهمی توصیف کرد که سبب شده با انگیزه و اشتیاق بیشتری نقش "مری پاپینز" را بازی کند.

XS
SM
MD
LG