لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۲۷

جانی دپ بازیگر آمریکایی: هالیوود من را بایکوت کرده است


جانی دپ
جانی دپ

جانی دپ بازیگر مشهور آمریکایی سرانجام سکوت خود را شکست و در جریان یک مصاحبه جنجالی به شدت از هالیوود انتقاد کرد.

به گزارش تارنمای هنری «ورایتی»، جانی دپ در مصاحبه با نشریه «ساندی تایمز» گفت که با توجه به عدم اکران فیلم جدیدش «میناماتا»، احساس می‌کند که هالیوود او را بایکوت کرده است.

این هنرمند آمریکایی که از سوی امبر هرد، همسر پیشین خود، به خشونت خانگی متهم شده است از دست دادن جایگاه مورد احترام خود در هالیوود را ناشی از «بی‌معنی بودن محاسبات رسانه‌ای» توصیف کرد.

در فیلم «میناماتا» به کارگردانی اندرو لویتاس، جانی دپ در نقش دبلیو یوجین اسمیت، عکاس خبری آمریکایی، هنرنمایی می‌کند؛ عکاسی که پیامدهای غم‌انگیز مسمومیت با جیوه در جوامع ساحلی ژاپن در دهه ۱۹۷۰ را افشا کرد.

جانی دپ سال گذشته در شکایت حقوقی خود علیه روزنامه انگلیسی «سان» شکست خورد. این روزنامه در گزارش مفصلی درباره رابطه جانی دپ و همسر پیشین او، این بازیگر را به عنوان «مردی که زنش را کتک می‌زند» توصیف کرده بود.

قاضی دادگاه پس از بررسی اسناد و شواهد مختلف در نهایت نتیجه گرفت که محتوای مقاله مذکور تا «حد زیادی درست است» و دوازده مورد از چهارده مورد خشونت خانگی ادعایی، واقعا اتفاق افتاده است.

جانی دپ و امبر هرد
جانی دپ و امبر هرد

پس از حکم دادگاه بود که شرکت «ام‌جی‌ام» اکران فیلم میناماتا را از ماه فوریه ۲۰۲۱ به آینده‌ای نامعلوم موکول کرد، ‌و شرکت «برادران وارنر» نیز جانی دپ را از ایفای نقش اصلی در مجموعه سینمایی «هیولاهای شگفت‌انگیز» کنار گذاشت.

جانی دپ در مصاحبه خود با ساندی تایمز گفت: «برخی فیلم‌ها می‌تواند قلب مردم را لمس کند، و این امر در مورد افرادی که در میناماتا هستند، یا افرادی که تجربه مشابهی دارند، تأثیرگذار است.»

جانی دپ در ادامه به شدت از هالیوود انتقاد کرد و گفت که آنها او را بدون هیچ دلیلی تحریم کرده‌اند و «یک مرد، یک بازیگر را طی چند سال گذشته در وضعیت ناخوشایند و آشفته‌ای» قرار داده‌اند.

این بازیگر آمریکایی در بخش دیگری از مصاحبه گفت که به سمتی که باید برود تا خیلی چیزها را روشن کند، در حرکت است.

این هفته جشنواره سن سباستین از تصمیم خود برای تجلیل از جانی دپ، و اهدای جایزه یک عمر دستاورد هنری به این بازیگر دفاع کرد.

به دنبال اعتراض تعدادی از فیلمسازان اسپانیایی نسبت به اهدای این جایزه به جانی دپ، جشنواره فیلم سن سباستین گفت که این بازیگر آمریکایی در هیچ موردی در رابطه با خشونت علیه زنان محکوم نشده است.

جشنواره فیلم کارلووی واری در جمهوری چک نیز امسال در مراسم ویژه‌ای از جانی دپ تقدیر می‌کند.

XS
SM
MD
LG