لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۳۹

جیل بایدن در روز «ولنتاین» از اهمیت عشق برای دانش آموزان سخن می‌گوید


جیل بایدن
جیل بایدن

جیل بایدن، بانوی اول آمریکا، روز «ولنتاین» یا «عشاق» را به یک پروژه آموزشی برای دانش‌آموزان کلاس دوم ابتدایی تبدیل کرده است.

او که آموزگار است و سابقه تدریس دارد، از دانش‌آموزان کلاس دوم‌ یکی از دبستان‌های شهر واشنگتن خواسته بود قلب‌هایی برای روز ولنتاین طراحی کنند تا آنها را در محوطه شرقی کاخ سفید به نمایش بگذارد.

بنا بر اعلام دفتر جیل بایدن، بیست دانش‌آموز مدرسه ابتدایی «آیتون» به همراه معلم خود آلخاندرو دیاسگرانادوس، دوشنبه به ملاقات بانوی اول آمریکا می‌روند تا از قلب‌هایی که طراحی کرده‌اند، در کاخ سفید دیدن کنند.

این نخستین باری است که بسیاری از دانش آموزان به کاخ سفید می‌روند.

کاخ سفید
کاخ سفید


جیل بایدن همچنین این گروه را به محوطه سبز شمالی کاخ سفید می‌برد تا از چیدمان ویژه روز ولنتاین در این بخش نیز دیدن کنند.

این چیدمان شامل نقاشی‌های دستی است که بر چوب کشیده شده، و تصاویر سگ و گربه بایدن‌ها، کماندر و میلو روی آن‌ نقش بسته است.

یک برش قلبی شکل جداگانه نیز در این چیدمان وجود دارد که پیامی از کتاب مقدس را نشان می‌دهد: «سه چیز برای همیشه ماندگار خواهد بود، ایمان، امید، و عشق، و بزرگترین آنها عشق است.»این دانش‌آموزان کلاس دوم قلب‌های روز ولنتاین را با استفاده از یک الگو و روش‌های ارائه شده دفتر بانوی اول آمریکا طراحی کردند.

از هر دانش‌ آموز خواسته شده است تا در طراحی خود از کلماتی استفاده کنند که ارزش‌های مورد نظر جیل بایدن را بازتاب می‌دهند. این کلمات، شفقت، شجاعت، خانواده، قدردانی، شفا، امید، مهربانی، عشق، صلح، قدرت، و اتحاد هستند.

قلب‌های طراحی‌شده توسط دانش آموزان به هم چسبانده شدند و در پنجره‌ای مقابل ورودی بخش شرقی کاخ سفید به نمایش درآمدند.

سه قلب بزرگ نیز روی زمین قرار دارد که روی آنها کلمات، امید، شفا، و عشق نوشته شده است. بانوی اول آمریکا، قلبی را که روی آن کلمه «شفا» نوشته شده را امضا کرده است.

دیاسگرانادوس، آموزگار نمونه سال ۲۰۲۱ شهر واشنگتن است. جیل بایدن، که خود از استادان باسابقه در کالج‌های محلی است، ماه اکتبر گذشته و زمانی که همراه با میگل کارادونا، وزیر آموزش، میزبان آموزگاران نمونه سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ بود، با دیاسگرانادوس آشنا شد.

XS
SM
MD
LG