لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۴۳

پرزیدنت بایدن و بانوی اول آمریکا در مراسم جوایز «مرکز هنرهای نمایشی کندی» شرکت می‌کنند


جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا و همسرش جیل بایدن در مراسم اهدای جوایز افتخاری «مرکز هنرهای نمایشی کندی» که یکشنبه ۵ دسامبر در شهر واشنگتن برگزار می‌شود، شرکت می‌کنند.

به گزارش شبکه خبری «سی ان ان»، به این ترتیب پرزیدنت بایدن این سنت دیرین سالانه را، که در دوره دونالد ترامپ رئیس جمهوری پیشین آمریکا اجرا نمی‌شد، بار دیگر احیا می‌کند.

این جوایز، عالی‌ترین عنوانی است که هر سال به چهره‌های شاخص هنری آمریکا اهدا می‌شود و افتخاری بزرگ برای هنرمندانی است که این جایزه را دریافت می‌کنند.

سخنگوی بانوی اول آمریکا، ضمن تأیید شرکت جو‌ بایدن و همسرش جیل در مراسم اهدای جوایز در مرکز هنرهای نمایشی کندی، گفت که بایدن‌ها پیش از برنامه اصلی در ضیافتی خصوصی میزبان این هنرمندان در کاخ سفید خواهند بود.

بت میدلر، جانی میچل، جاستینو دیاز، بری گوردی، و لورن میکائلز از جمله دریافت‌کنندگان امسال این جایزه افتخاری هستند.

جو بایدن در سال ۲۰۰۹ و هنگامی که معاون ریاست جمهوری آمریکا بود، در این مراسم شرکت کرد.

به گفته مرکز هنرهای نمایشی کندی، انتظار می‌رود کامالا هریس معاون ریاست جمهوری و همسرش داگلاس امهوف نیز در این برنامه شرکت کنند.

دونالد ترامپ و همسرش ملانیا ترامپ در سال ۲۰۱۷ پس از این که دو نفر از دریافت‌کنندگان جایزه گفتند به دلیل عقاید سیاسی خود به ضیافت کاخ سفید نمی‌روند، در مراسم اهدای جوایز در مرکز هنرهای نمایشی کندی شرکت نکردند.

در آن هنگام کاخ سفید اعلام کرد که این تصمیم دونالد ترامپ به هنرمندان اجازه می‌دهد که بدون نگرانی‌های سیاسی موفقیت خود را جشن بگیرند.

این چهارمین بار در طول برگزاری ۴۰ ساله این مراسم بود که یک رئیس جمهوری ایالات متحده به مرکز هنرهای نمایشی کندی نرفت.

جیمی کارتر، جرج بوش پدر، و بیل کلینتون در دوران ریاست جمهوری خود، به دلایلی مانند بحران گروگان‌گیری ایران یا شرکت در اجلاس بین‌المللی، یک بار حضور در این مراسم را از دست دادند. با این حال در تمامی این موارد بانوان اول آمریکا در مرکز هنرهای نمایشی کندی حضور داشتند.

دونالد ترامپ و همسرش ملانیا در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ نیز در این مراسم شرکت نکردند، و برنامه در سال ۲۰۲۰ به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا لغو شد.

البته این مراسم در ماه مه ۲۰۲۱ به صورت محدود و مجازی برگزار شد که جو بایدن در آن شرکت نداشت، ولی بایدن‌ها به افتخار هنرمندان منتخب، ضیافتی در کاخ سفید ترتیب دادند.

XS
SM
MD
LG