لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۲۴

مراسم اهدای جوایز «مرکز هنرهای نمایشی کندی» با حضور رئیس‌جمهوری و بانوی نخست آمریکا برگزار شد


مراسم اهدای جوایز افتخاری «مرکز هنرهای نمایشی کندی» یکشنبه پنجم نوامبر در شهر واشنگتن برگزار شد و برای نخستین‌ بار از سال ۲۰۱۶، رئیس جمهوری آمریکا و بانوی نخست ایالات متحده در برنامه شرکت داشتند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین آمریکا، و همسرش ملانیا، در سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۹ در این مراسم که یکی از سنت‌های آمریکایی است حاضر نشده بودند و برنامه سال ۲۰۲۰ نیز به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا لغو شد.

پرزیدنت بایدن و همسرش جیل هنگام ورود به تالار اپرای مرکز کندی با استقبال گرم و تشویق طولانی حاضران مواجه شدند.

این مراسم شامل بخش‌های متنوعی چون سخنرانی، طنز، و اجرای هنرمندانی مانند یو یو ما، نورا جونز، برندی کارلیل، و الی گولدینگ بود که لحظات شاد و دلپذیری را برای حاضرین رقم زد.

تالار برنامه مملو از جمعیت بود و محدودیت‌هایی مانند فاصله‌گذاری اجتماعی وجود نداشت، ولی ارائه کارت واکسن و نتیجه منفی آزمایش ویروس کرونا الزامی بود.

با توجه به اهمیت مراسم، بسیاری مقامات، شخصیت‌های برجسته، و چهره‌های شناخته شده فرهنگ و هنر آمریکا در برنامه شرکت داشتند.

جوایز افتخاری امسال مرکز هنرهای نمایشی کندی که از ارزش و اعتبار ویژه‌ای برخوردار است، به بری گوردی، بت میدلر، جانی میچل، جاستینو دیاز، و لورنی میکائلز اهدا شد.

بایدن‌ها پیش از این مراسم ضیافتی را به افتخار این هنرمدان در کاخ سفید ترتیب دادند و پذیرای آنها بودند.

در این ضیافت که با حضور ۱۵۰ نفر ترتیب یافت، کامالا هریس، نانسی پلوسی، کارولین کندی، میخائیل باریشنیکوف، جینت ریورا، استیو مارتین، و هرلی هنکوک نیز شرکت داشتند.

جو‌‌ بایدن با سخنانی گرم و صمیمی، به حاضران خوشامد گفت و ضمن تقدیر از دستاوردهای این هنرمندان در زمینه‌های مختلف، گفت که «ملت ما به خاطر شما قوی‌تر، پویاتر، و سرزنده‌تر است.»

او در ادامه با ذکر نمونه‌های مشخصی از آثار این هنرمندان، به بیان نظرات و دیدگاه‌های خود‌ درباره ویژگی‌های آنها پرداخت.

برندگان این جایزه امسال به دلیل محدودیت‌های مرتبط با همه‌گیری ویروس کرونا، مدال‌های خود را که بر روی نوار رنگین کمانی قرار داشت، به جای وزارت خارجه آمریکا، در کتابخانه کنگره ایالات متحده دریافت کردند.

چهل و چهارمین مراسم اهدای جوایز مرکز هنرهای نمایشی کندی، بیست و دوم دسامبر از شبکه «سی بی سی» آمریکا پخش خواهد شد.

XS
SM
MD
LG