لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۳۹

دفاع ایوانکا ترامپ از پدرش در نشست زنان کشورهای جی-۲۰ در برلین


ایوانکا ترامپ مشاور ریاست جمهوری آمریکا
ایوانکا ترامپ مشاور ریاست جمهوری آمریکا

ایوانکا ترامپ دختر ریاست جمهوری آمریکا روز سه شنبه در برلین، از موضع پدرش در قبال زنان حمایت کرد و گفت انتقاد رسانه ها از پدرش «هرگز از یاد نمی رود.»

خانم ترامپ در اولین سفر بین المللی خود به عنوان عضوی از تیم ریاست جمهوری آمریکا گفت تجربه خودش و دیگر زنانی که مدت ها برای تشکیلات ترامپ کار کرده اند «گواهی است بر اعتقاد راسخ آقای ترامپ به توانایی زنان و قدرت برابر آنان با مردها در انجام کار.»

ایوانکا ترامپ این سخنان را در سخنانی در پنل نشست زنان کشورهای جی-۲۰ با موضوع چگونگی حمایت از زنان کارآفرین ایراد کرد. در این پنل آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان و کریستین لاگارد مدیر صندوق بین المللی پول نیز حضور داشتند.

خانم ترامپ در سخنانش گفت که در حال یادگرفتن درباره تاثیر مثبت بر زندگی زنان در سطح جهان است.

او گفت زنان نیمی از جمعیت هستند و با آن که وضع کار و تجارت برای زنان کارآفرین «بسیار هیجان انگیز» است ولی هنوز کار زیادی باید انجام شود.

در نشست دو روزه زنان کارآفرین جی-۲۰ قدرت های اقتصادی جهان از جمله کریستیا فریلند وزیر خارجه کانادا و ملکه ماکزیمای هلند نیز حضور دارند.

ایوانکا ترامپ به دعوت آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان در این نشست حضور یافت. برخی از منتقدان گفته اند این دعوت راهی برای بازکردن ارتباط با پرزیدنت ترامپ پس از دیدار دشوار رهبران آلمان و آمریکا در کاخ سفید است.

دختر رئیس جمهوری آمریکا در این سفر از بنای یادبود کشتار یهودیان اروپا دیدار می کند. او پیشتر در روز سه شنبه در سفارت آمریکا در برلین حضور یافت. ایوانکا ترامپ مشاور غیررسمی رئیس جمهوری آمریکا است و به همراه همسرش جرد کوشنر مشاور ارشد آقای ترامپ، نفوذ زیادی در کاخ سفید دارد.

ایوانکا ترامپ پیشتر در اواخر ماه مارس گفت که نقش مشاور غیررسمی کار سفید را بدون حقوق انجام می دهد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG