لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۵۳

دونالد ترامپ حقوق سه ماهه نخست ریاست جمهوری خود را بخشید


شان اسپایسر سخنگوی کاخ سفید (راست)، تایرون برندیبرگ رئیس سازمان پارک های ملی (وسط) و رایان زینک وزیر کشور آمریکا - ۱۴ فروردین ۱۳۹۶
شان اسپایسر سخنگوی کاخ سفید (راست)، تایرون برندیبرگ رئیس سازمان پارک های ملی (وسط) و رایان زینک وزیر کشور آمریکا - ۱۴ فروردین ۱۳۹۶

پرزیدنت ترامپ، که پیشتر وعده داده بود بدون دریافت حقوق در مقام ریاست جمهوری ایالات متحده خدمت خواهد کرد، حقوق سه ماهه نخست خود در این مقام را به سازمان خدمات پارک‌های ملی بخشید.

به گزارش نیویورک تایمز، شان اسپایسر سخنگوی کاخ سفید در نشست خبری روز دوشنبه خود چک ۷۸ هزار و ۳۳۳ دلار و ۳۲ سنتی دونالد ترامپ در وجه سازمان پارک های ملی آمریکا را به خبرنگاران نشان داد.

حقوق سالانه رؤسای جمهوری ایالات متحده ۴۰۰ هزار دلار است. این مبلغ علاوه بر مزایایی – مانند حق مسکن مناسب – است که رؤسای جمهوری هنگام ورود به کاخ سفید از آنها برخوردار می‌شوند.

با این حال آقای ترامپ که احتمالا ثروتمندترین کسی است که تاکنون به ریاست جمهوری ایالات متحده انتخاب شده است، در طول تبلیغات انتخاباتی خود وعده چشم‌پوشی از این حقوق و مزایا را داده بود.

دختر و داماد او، ایوانکا ترامپ و جرد کوشنر که ثروت آنها حدود ۷۴۰ میلیون دلار برآورد شده است، نیز بدون دریافت حقوق و مزایا در دولت پرزیدنت ترامپ مشغول فعالیت هستند.

کاخ سفید قبلا اعلام کرده بود آقای ترامپ حقوق دریافتی خود را در پایان سال به نهادهای خیریه خواهد بخشید و گفته بود رسانه‌ها می‌توانند برای تعیین نهاد دریافت کننده این کمک، یاری کنند.

سخنگوی کاخ سفید در نشست خبری روز گذشته خود اشاره‌ای به دلیل این تغییر نکرد، اما گفت که مسئولان مربوطه در کاخ سفید راه‌های متفاوتی را برای انجام این کار به رئیس جمهوری پیشنهاد کرده‌اند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG