لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۲۶

هیئت بلندپایه ایتالیایی برای مذاکرات اقتصادی وارد تهران شد


وزیران خارجه ایران و ایتالیا در تهران دیدار و گفتگو کردند
وزیران خارجه ایران و ایتالیا در تهران دیدار و گفتگو کردند

خبرگزاری ایرنا از ورود هیئت بلندپایه ایتالیایی متشکل از مقامات ارشد دولتی و اقتصادی این کشور به تهران در روز سه شنبه خبر داد و گفت اعضای این هیئت متشکل از پائولو جنتیلونی وزیر خارجه و فدریکا گوئیدی وزیر توسعه اقتصادی، برای دیدار و مذاکره با مقامات ایرانی وارد تهران شد.

پائولو جنتیلونی وزیر خارجه و فدریکا گوئیدی، الساندرو کاستلانو مدیر اجرایی کمیسیون تجارت خارجی و همچنین صاحبان صنایع عمده ایتالیا در چارچوب این هیئت دیداری دو روزه از ایران خواهند داشت. وزیر امورخارجه ایتالیا پس از ورود به تهران با جواد ظریف، وزیر امورخارجه ایران دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش ایرنا، اعضای این هیئت در زمینه های مختلف همکاری از جمله انرژی، کشاورزی، حمل و نقل و دیگر زمینه های اقتصادی و تجاری با مقامات ایرانی گفت‌وگو خواهند کرد.

کمیسیون تجارت خارجی ایتالیا با صدور بیانیه‌ای پیش‌بینی کرده است که صادرات ایتالیا به ایران ظرف چهار سال آینده به سه میلیارد و ۳۰۰ میلیون یورو افزایش یابد.

طبق برآوردهای این کمیسیون، لغو تحریم‌های اقتصادی ایران حجم صادرات ایتالیا به ایران را در فاصله زمانی ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۸ تقریبا تا سه میلیارد یورو افزایش می‌دهد مخصوصا در حوزه های مهندسی مکانیک و بخش انتقال نفت و گاز.

این اولین سفر مقامات عالی رتبه ایتالیایی به ایران پس از توافق اتمی وین است. هرچند طی دو سال گذشته وزیران خارجه ایتالیا دو بار به تهران سفر کردند.

مقامات ارشد ایتالیا در این سفر با مقامات ارشد ایران دیدار و گفتگو می کنند.

XS
SM
MD
LG