لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۵۶

یک پهپاد «ناشناس» به شهر ایلات در جنوب اسرائیل حمله کرد


پهپاد انتحاری ساخت جمهوری اسلامی ایران - آرشیو
پهپاد انتحاری ساخت جمهوری اسلامی ایران - آرشیو

به گفته ارتش اسرائیل، یک پهپاد ناشناس پنجشنبه ۱۸ آبان به ساختمانی غیرنظامی در شهر بندری ایلات در جنوب این کشور حمله کرد. به گزارش خبرگزاری رویترز، این حمله پهپادی تلفاتی نداشت و فقط خساراتی جزئی به ساختمان وارد کرد.

در هفته‌های اخیر، حوثی‌های مورد حمایت جمهوری اسلامی در یمن حملات موشکی و پهپادی مداومی را علیه اسرائیل انجام دادند، اما هیچ کدام از آنها به مقصد نرسیدند یا توسط پدافند هوایی اسرائیل سرنگون شدند.

به گفته ارتش اسرائیل، جزئیات این حمله و نوع پهپاد مورد استفاده در دست بررسی است.

حوثی‌ها بخشی از نیروهای نیابتی جمهوری اسلامی در منطقه هستند که در درگیری اخیر حماس با اسرائیل از این گروه فلسطینی حمایت می‌کند.

حوثی‌ها بخش‌هایی از یمن، از جمله صنعا، پایتخت را که بیش از هزار مایل (حدود ۱۶۰۰ کیلومتر) از اسرائیل فاصله دارد، اداره می‌کنند.

اسرائیل حضور نیروی دریایی خود را در دریای سرخ تقویت کرده است تا از سواحل جنوبی این کشور محافظت کند. این در حالی است که آمریکا نیز حضور دریایی قابل توجهی در منطقه دارد. ایلات، دروازه تجاری اصلی اسرائیل از طریق دریای سرخ است.

شرکت‌های بیمه آب‌های اسرائیل را به‌عنوان یک منطقه پرخطر در نظر می‌گیرند و هر کشتی ملزم به پرداخت حق بیمه اضافی به دلیل خطر جنگ است که معمولاً هر هفت روز یکبار تجدید می‌شود.

منابع صنعتی میگویند که چندین شرکت حق بیمه‌های خود را در هفته‌های اخیر ۱۰ برابر کردند و دهها هزار دلار به هزینه هر سفر اضافه شده که به معنای افزایش هزینه حمل و نقل است.

XS
SM
MD
LG