لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۳۷

استقرار «شناورهای موشکی» اسرائیل در دریای سرخ در واکنش به حملات حوثی‌ها


رزمایشی در نزدیکی صنعا (آرشیو)
رزمایشی در نزدیکی صنعا (آرشیو)

ارتش اسرائیل اعلام کرد روز چهارشنبه شناورهای موشکی خود را در دریای سرخ به عنوان نیروی تقویتی مستقر کرده است.

بیانیه اسرائیل یک روز پس از آن صادر شده که حوثی‌های وابسته به جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد اسرائیل را هدف حملات موشکی و پهپادی قرار داده است و وعده داد که حملات بیشتری را انجام دهد.

تصاویر منتشرشده ارتش اسرائیل شناورهای «کلاس سار کوروِت» را در حال گشت‌زنی در نزدیکی بندر ایلات در دریای سرخ نشان می‌دهد. اسرائیل ایلات را جبهه جدیدی می‌داند.

جمهوری اسلامی پس از هشدارهای مقامات ارشد آمریکا نسبت به گسترش جنگ و حمله به نیروهای آمریکایی از سوی گروه‌های نیابتی جمهوری اسلامی، مدعی شد که گروه نیابتی ندارد.

گروه حوثی‌ها روز سه‌شنبه گفت که از زمان آغاز جنگ حماس و اسرائیل در پانزده مهر، سه حمله پهپادی و موشکی به اسرائیل انجام داده است. این گروه وعده داد که حملات دیگری را «برای کمک به پیروزی فلسطینیان» انجام دهد.

حمله حوثی‌ها به اسرائیل در حالی است که مردم یمن از فقر بسیار شدید رنج می‌برند و سال‌ها جنگ حوثی‌ها با دولت یمن و ائتلاف نظامی عربستان، که از دولت یمن حمایت می‌کند، وضعیت آنها را بدتر کرده است.

ارتش اسرائیل به تازگی اعلام کرد که یک تهدید هوایی را بر فراز دریای سرخ رهگیری کرده است.

مشاور امنیت ملی اسرائیل روز سه‌شنبه گفت حملات حوثی‌ها غیرقابل تحمل است، اما از ارائه توضیحات بیشتر در این باره که اسرائیل چگونه ممکن است واکنش نشان دهد، خودداری کرد.

شبه‌نظامیان حماس که مورد حمایت جمهوری اسلامی ایران هستند روز ۱۵ مهر با انجام چندین حمله تروریستی در خاک اسرائیل، دست‌کم ۱۴۰۰ نفر را کشتند که بیشترشان غیرنظامی بودند. این گروه شبه نظامی در این حملات همچنین بیش از ۲۰۰ نفر را به گروگان‌ گرفت.

آمریکا، ژاپن، و اتحادیه اروپا از جمله کشورهایی هستند که گروه حماس را به عنوان سازمان تروریستی شناخته‌اند.

منبع: رویترز

XS
SM
MD
LG