لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۲۹

پاسخ اسرائیل به تهدیدهای حزب‌الله لبنان: با اقدام و عملی پاسخ می‌دهیم نه گفتار و لفاظی


سخنگوی نیروهای دفاعی اسرائیل روز پنجشنبه گفت: «اسرائیل به هر گونه تشدید تنش از سوی حزب الله در مرز شمالی، با اقدام و عملی پاسخ می‌دهد نه با گفتار و لفاظی.»

به گزارش شبکه خبری سی‌ان‌ان، دریابان دانیل هاگاری در پاسخ به پرسشی درباره احتمال تشدید تنش‌ها بعد از سخنرانی حسن نصرالله، رهبر حزب‌الله لبنان تاکید کرد که نیروهای اسرائیل اکنون در آمادگی کامل به سر می‌برند و به هر اقدامی، با شدت و قدرت پاسخ خواهند داد.

رسانه‌های وابسته به حزب‌الله از چند روز قبل با انتشار تیزرهایی اعلام کردند که حسن
نصرالله روز جمعه ۱۲ آبان، یک سخنرانی «مهم» انجام خواهد داد. مشخص نیست که او در سخنرانی خود چه چیزی را مطرح خواهد کرد، اما کارشناسان، این سخنرانی را نشانه‌ای از ورود به مرحله جدید درگیری، یا تغییراتی در معادلات جاری منطقه ارزیابی می‌کنند.

جان کربی، سخنگوی کاخ سفید هم روز پنجشنبه در واکنش به سخنرانی احتمالی رهبر حزب‌الله لبنان گفت: «ما او یا هر کس دیگری را که به فکر گسترش، تشدید و تعمیق درگیری در خاورمیانه است نصحیت می‌کنیم که از این فکر دست بردارد.»

ارتش اسرائیل در چند هفته گذشته علاوه بر نبرد با نیروهای حماس، چند بار هم با شبه‌نظامیان حزب‌الله تبادل آتش کرده است.

ارتش اسرائیل روز پنجشنبه اعلام کرد که در پاسخ به حملات پهپادی از جنوب لبنان به سمت اسرائیل، منافع حزب‌الله را هدف قرار داده است.

حزب‌الله روز پنجشنبه اعلام کرد که با دو پهپاد تهاجمی به یک پادگان نظامی اسرائیل در منطقه مزارع شبعا حمله کرده «است. مزارع شبعا منطقه مورد مناقشه در امتداد مرز اسرائیل و لبنان است.

حزب‌الله همچنین اعلام کرد که ۱۹ حمله همزمان به مواضع ارتش اسرائیل را در روز پنجشنبه با استفاده از موشک‌های هدایت شونده، توپخانه و سایر تسلیحات را علاوه بر آنچه که حملات با استفاده از دو هواپیمای بدون سرنشین انفجاری نامیده می‌شود، انجام داده است.

این گروه وابسته به جمهوری اسلامی همزمان با انتشار تصاویر ۵ نفر از نیروهای خود اعلام کرد این افراد در حملات روز پنجشنبه اسرائیل کشته شده‌اند.

براساس آمار، از زمان آغاز جنگ اخیر میان حماس و اسرائيل، دستکم ۵۰ نیروی حزب‌الله کشته شده‌اند.

حماس، جهاد اسلامی و حزب‌الله لبنان که جمهوری اسلامی هر سال پول زیادی هزنیه آنها می‌کند، در فهرست تروریستی کشورهای مختلف قرار دارند.

پیشتر مقامات آمریکایی نسبت به هر کشور یا بازیگر غیردولتی که بخواهد جنگ غزه را گسترش دهد هشدار داده‌اند.

XS
SM
MD
LG