لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۲۹

منابع اسرائيلی: اسرائيل می‌خواهد ایران را «در داخل» تضعیف کند


نفتالی بنت - آٰرشیو
نفتالی بنت - آٰرشیو

نفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائيل، می‌گوید که او به جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا، گفته است، فارغ از احیا شدن یا نشدن برجام اسرائیل این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که هر طور صلاح می‌داند علیه ایران عمل کند.

این دو رهبر روز یکشنبه تلفنی درباره موضوعات مختلف از جمله ایران صحبت کردند.

به نوشته تایمز اسرائيل، نفتالی بنت به خبرنگاران گفت که این موضوع را به جو بایدن توضیح داد و «خوشحالم که او نیز تصریح داشت، که اسرائیل در هر شرایطی آزادی عمل را برای خود محفوظ خواهد داشت.»

به نوشته تایمز اسرائيل، بنت اذعان کرد که این پیام جدید نیست، اما می‌گوید که این بار آن را با «ابعاد و زوایای کمی جدید» ارائه کرده است. او توضیح بیشتری نداد.

یک منبع ارشد دیپلماتیک اسرائيل نیز همچنین به خبرنگاران گفته است که «۷۰ درصد» مشکلات اسرائیل از ایران ناشی می‌شود. این مبنع ارشد گفته است اسرائیل وارد یک تلاش طولانی مدت برای تضعیف اقتصادی جمهوری اسلامی شده است تا «توانایی آن را برای صدور ترور به مرزهای اسرائیل خالی کند.»

او گفته است: «هدف ما آزار و اذیت آنها در داخل است، بنابراین آنها با آن مشغول خواهند شد.» این منبع گفته است که «بنابراین آنها ضعیف تر خواهند شد و پول و انرژی کمتری خواهند داشت.»

تایمز اسرائيل می‌گوید که این مقام با اشاره به حمایت ایران از حزب‌الله و گروه‌های فلسطینی در غزه گفت که ایران نیز همین اهداف را علیه اسرائيل پیگیری می‌کند.

XS
SM
MD
LG